3. Сити се измъчи с Норич, дузпа на Яя Туре заличи гаф на Джо Харт (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити се измъчи с Норич, дузпа на Яя Туре заличи гаф на Джо Харт (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" биха много трудно с 2:1, пропуснаха втора дузпа в края, но остават на върха заедно с Арсенал

Манчестър Сити запази лидерската позиция във Висшата лига  след измъчено 2:1 у дома над новака Норич в 11-ия кръг. „Гражданите” имаха нужда от късен гол от дузпа на Яя Туре, за да поправят фрапантна грешка на Джо Харт малко преди това.

Мануел Пелегрини остави Рахим Стърлинг на пейката преди гостуването на Севиля в Шампионска лига и на негово място 19-годишният нигериец Келечи Ихеаначо за първи път беше титуляр във Висшата лига.

Басонг пропусна да даде аванс на „канарчетата” с глава след неубедителна намеса на Джо Харт в 13-ата минута. Пред другата врата Отаменди насочи с глава в прегръдката на Джон Руди. Яя Туре накара стража да спасява ефектно удар от пряк свободен удар.

Норич доста се бе окопал в своята половина в схема 5-4-1 и удържа 0:0 до почивката.

Гостите хванаха Сити на контра в началото на втората част, но Отаменди се намеси ключово и попречи на Тетей да стреля, докато Коларов бе оставил зоната си с включване напред.

Норич играеше много добре през втората част, но получи евтин гол точно в средата на полувремето. Де Бройне центрира от корнер, Отаменди с лекота се измъкна от Бенет и с глава не остави шансове на Руди за 1:0.

Вилфред Бони нямаше късмет и негов удар с глава мина много близо до гредата.

7 минути преди края на редовното време дойде големият гаф на Джо Харт. Английският национал изпусна безобидно центриране на Брейди и подари топката на Камерън Джером, който веднага я прати в мрежата за 1:1.

Сити имаше достатъчно минути до края и успя да вземе своето. Руди изпусна центриране на Навас, а Ръсел Мартин спря с ръка удара на резервата Стърлинг към вратата. Мартин беше изгонен с директен червен картон, а Яя Туре не трепна и вкара дузпата за 2:1.

Стърлинг бе фаулиран от Брейди за нова дузпа, но с последния удар в мача Коларов позволи на Руди да спаси удара му от бялата точка и Сити спечели само с 2:1.

2:1 Туре (89’ дузпа)
     Пропусната дузпа – Коларов (Манчестър Сити 90’)

Кошмар за Стоилов в Турция

Гьозтепе загуби мач, в който водеше с 3:1 Всичко започна отлично за Гьозтепе след автогол на Зеки Явру в 13-тата минута. Мариус изравни в 28-ата, но единият от бразилските нападатели на гостите - Ромуло Крус, върна преднината на своя тим в 41-вата. Перфектна контраатака само пет минути след паузата доведе до трето попадение за Гьозтепе, дело на друг от бразилците в тима - Жуан Сантос. Преднината на гостите от 3:1 се задържа до 70-ата, когато Нчам намали с първия си гол за деня. Резултатът беше изравне в 79-ата чрез Кингсли Шиндлер, за да дойде продължението, в което Нчам лиши Стоилов дори от точка. Дебют за Гьозтепе записа привлеченият под наем от Челси нападател Давид Датро Фофана.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня