3. Спортинг и на теория пръв след 1:0 над Лил (видео)

Спортинг и на теория пръв след 1:0 над Лил (видео)

Французите и Гент решават кой ще продължи напред

Спортинг надигра с 1:0 като домакин Лил и си осигури и теоретично пръвото място в група “C” на Лига Европа, където е и нашият Левски.

С гол през първото полувреме португалците спечелиха мача и натрупаха 12 точки. Лил пък ще трябва в директен двубой на своя земя срещу Гент да определи кой от двата отбора ще продължи напред.

Спортинг контролираше мача от самото начало и държеше повече инициативата. След няколко много добри положения за гол и греда се стигна до 28-ата минута, когато след изпълнение на корнер Хелдер Пощига с глава намери бразилския защитник Андерсон Полга, който с удар от десетина метра прониза топката в долния десен ъгъл вратата зад Ландро.

През втората част играчите на Лил се опитаха да намеря път към вратата на противника, но освен няколко не лошо положения, не успяха да постигнат успех дори и с трите нападателни смени, които направи треньора Руди Гарсия.

В последните 25 минути французите създадоха няколко идеални положения за изравняване, но шансът спаси Спортинг.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не