3. Спортинг надви Юве с 2:1, Божинов влезе в края (видео+снимки)

Спортинг надви Юве с 2:1, Божинов влезе в края (видео+снимки)

Два красиви гола в Канада

Българският нападател Валери Божинов се завърна в игра за новия си тим Спортинг (Лисабон) в контролата на португалците с един от бившите му клубове - италианският гранд Ювентус, играна в Торонто, Канада.

Съставът от Лисабон спечели срещата с 2:1, а Божо записа 9 игрови минути, заменяйки в 81-ата автора на двете попадения за Спортинг Яник Джало.

Както е известно, Валери пропусна предишните две приятелски срещи на тима си заради травма, след като се присъедини към „лъвовете” през това лято от италианския Парма.

Спортинг откри резултата още в 14-ата минута с гол на Джало, който се разписа с воле отблизо след изпълнение на корнер. В 36-ата минута отново острието удвои аванса на Спортинг в резултата с красив удар, направил безпомощен Джиджи Буфон.

Почетният гол за "бианконерите" бе дело на ветерана Алесандро Дел Пиеро, който за пореден път показа класата си, пращайки топката в мрежата на Спортинг със страхотен прехвърлящ удар в 80-ата минута.

Спортинг (Лисабон) - Ювентус 2:1
1:0 Джало (14)
2:0 Джало (36)
2:1 Дел Пиеро (80)

Спортинг: Руи Патрисио (46-Бьок); Перейра (84-Гонсалвеш), Карико (70-Полга), Ониеву (70-Лори), Евалдо; Перейриня (68-Рубио), Ринаудо, Шаарс, Джало (81-Божинов); Пощига (68-Мартинс), Ван Волфсвинкел (68-Сантос);

Ювентус: Буфон (46-Сторари); Лихтщайнер (46-Мота), Бардзали (46-Бонучи), Киелини, Циглер (46-Де Челие); Красич (46-Мартинес), Пациенца (46-Мароне), Пирло (46-Джандонато), Маркизио (46-Де Силвестри); Матри (46-Дел Пиеро), Куалярела (46-Тони);

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари