3. Станкович с контузия в стотния си мач за Сърбия

Станкович с контузия в стотния си мач за Сърбия

Капитанът на сърбите получи тежък удар в главата в средата на първото полувреме на мача с Фарьорските острови

Капитанът на Сърбия Деян Станкович получи контузия в стотния си мач с националната фланелка при победата с 3:1 над Фарьорски острови в европейска квалификация в Белград снощи. Станкович получи тежък удар в главата в средата на първото полувреме, но остана на терена до почивката, когато беше закаран в болница със сътресение на мозъка.

"Той се прибра в съблекалнята и се чувстваше замаян от удара в главата, който получи в средата на първото полувреме. Веднага го пратихме в болница и за радост скенерът показа, че не е нищо сериозно", съобщи след срещата говорителят на сръбската футболна федерация Александър Бошкович.

Старши треньорът Владимир Петкович изрази надежда, че Станкович ще се възстанови бързо и ще бъде на разположение за последните две срещи от кампанията срещу Италия като домакин и срещу Словения като гост. Сърбия е на второ място в класирането в група "С" и с една победа в последните си два мача си гарантира участие на бараж. Италия вече си осигури първото място и класиране за Еврофиналите в Полша и Украйна догодина.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"