3. Супер Марио се завърна с гол, Интер надви Болоня с 3:0

Супер Марио се завърна с гол, Интер надви Болоня с 3:0

Интер запази лидерството в Италия

Интер победи гостуващия в Милано Болоня с 3:0 в мач от 32-я кръг на италианската Серия А. След кратката серия колебливи резултати в домашния шампионат „нерадзурите” не дадоха нова добра възможност на преследвачите си Рома и Милан да вземат критичен аванс в борбата за титлата в Италия. Марио Балотели се завърна в титулярния отбор на Интер след пререканията си с Жозе Мауриньо и оправда доверието с гол и редица опасни отигравания. Два гола за победата добави и Тиаго Мота.

Болоня започна със силни начални минути, но бързо бе затиснат от съперника в собствената си половина. Гостите започнаха двубоя с първото опасно положение. Адаилтон разтресе вратата на Сезар, след като спечели нарушение в единоборството си с Киву. Бразилският ветеран сам изпълни фаула, но единствено гредата бе останала между топката и вратарската мрежа. Две минути по-късно Даниеле Портанова се спъна в наказателното си поле, което предостави отлична възможност на Милито да изпробва уменията на противниковия вратар.
Интер продължи да пресира и в 11-ата минута Мота пропиля поредната добра възможност пред вратата на Вивиано. До средата на първото полувреме Болоня вече играеше с 10 души в защита. В 21-ата Пандев пусна добър пас към Мота, който стреля силно над вратата на гостите. Минути след това бразилецът се реваншира за слабата си ефективност пред вратата с впечатляващ нисък удар от 25 метра, с който препарира Вивиано за 1:0. Последваха още силни минути за шампионите. Милито на два пъти осъществи чудесни пасове за Станкович, Пандев и Балотели. Сърбинът стреля с глава, но не успя да намери целта, докато минута след това Пандев и Балотели се разминаха последователно с топката, след като тя премина свободно пред вратата на Болоня.
В 44-ата Балотели надбяга отбраната на Болоня и със свиреп удар преодоля Вивиано, но не и гредата. В последните секунди преди почивката нападателят, който след конфликта си с Жозе Мауриньо се завърна в първия отбор на Интер след шест мача на скамейката, отправи нов силен шут, който за пореден път бе париран от Вивиано.

В 52-ата минута обаче Балотели отбеляза така желания гол. Милито достави топката за младия нападател, който от 11 метра не сбърка и прокара кълбото покрай вратаря на Болоня за 2:0.  В следващите минути Интер умишлено успокои темпото и започна да привежда срещата към заключителната й фаза.

Тиаго Мота се отличи с втори гол в срещата, с който направи преднината на домакините класическа. В 85-ата минута след асистенция на Станкович на скорост Мота с нов силен удар покрай Вивиано сложи отличен завършек на добра атака на „нерадзурите”.

С 66 точки на върна в класирането Интернационале продължава да води с точка пред преследвачите си Рома и три пред градския си съперник Милан.

Интер – Болоня 3:0
1:0 Тиаго Мота 27’
2:0 Балотели 52’
3:0 Мота 85’

За Интер: Жулио Сезар, Сантон, Кордоба, Самуел, Киву, Станкович, Камбиасо (Крин – 86’), Тиаго Мота, Пандев (Снайдер – 69’), Милито (Мунтари – 87’), Балотели;

Наставник: Жозе Мауриньо;

За Болоня: Вивиано, Раджи, Портанова, Бритос, Лана, Буше, Мингацини (Касарини – 27’), Гуана, Модесто (Салайета – 46’), Адаилтон, Ди Вайо (Хименес – 80’);

Наставник: Франко Коломба;

Жълти картони: Лана (54’), Станкович (73’)

Рефер: Лука Банти;

Стадион: „Джузепе Меаца”

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1