3. Торино и Парма оставиха Милан и Верона в играта за Лига Европа (ВИДЕО)

Торино и Парма оставиха Милан и Верона в играта за Лига Европа (ВИДЕО)

"Биковете" и "дуковете" направиха 1:1 в мач с два червени картон в Торино, Фиорентина завършва на 4-о място, а Интер на пето

Торино и Парма направиха 1:1 в пряка битка за място, даващо право на участие в Лига Европа и така оставиха и Милан в играта за евротурнирите преди последния кръг. Този сезон и шестият, и седмият в таблицата ще играят в Лига Европа, защото финалистите за Копа Италия (Наполи и Фиорентина вече си осигуриха европейски визи.

На „Олимпико” в Торино домакините бяха в отлична серия от 6 победи в последните си 8 мача, а победа им даваше виза за Европа.

В началото на мача голмайсторът на „биковете” Чиро Имобиле разби носа на човек от медицинския щаб с неточен удар и лекарят получи лекарска помощ, защото му потече кръв.

Торино поведе в 41-ата минута след ужасяващ пас на Палета назад към вратаря, който беше пресечен от Имобиле и нападателят вкара на празна врата за 1:0.

След почивката стана горещо и Алесандро Лукарели остави Парма с 10 души след диркетен червен картон в 63-ата минута.

„Дуковете” спечелиха дузпа с човек по-малко, Касано я пропусна, но Биабиани веднага намери правилния път към вратата и изравни за 1:1.

Веднага след изравнителния гол Чиро Имобиле прегоря и си изпроси втори жълт картон, който остави двата тима с 10 души и до края предпазливостта надделя.

В таблицата Торино остава шести с 56 точки, Парма има 55 на седмо, а Милан и Верона са с по 54. Тези четири отбора ще се борят за две места в Лига Европа.

В последния кръг Торино гостува на Фиорентина, Парма приема Ливорно, Милан е домакин на Сасуоло, а Верона гостува в Неапол.

По същото време Фиорентина изпрати Ливорно в Серия „Б” след успех с 1:0 като гост.

Хуан Куадрадо вкара победния гол за „виолетовите”, които донесоха тъга на „Армандо Пики”.

С трите точки Фиорентина се бетонира на четвъртото място с 64 точки и ще играе в Лига Европа. Интер ще завърши със сигурност пети (60 точки) и също ще играе в Лига Европа.