3. Тотнъм разби Манчестър Сити с 4:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм разби Манчестър Сити с 4:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" допуснаха втора поредна загуба във Висшата лига, Яя Туре се контузи, а Юнайтед получи отличен шанс да окупира върха

Тотнъм разгроми Манчестър Сити с гръмкото 4:1 на „Уайрт Харт Лейн” и нанесе втора поредна загуба на „гражданите” във Висшата лига, което дава шанс на Манчестър Юнайтед да се качи на върха, ако победи Съндърланд у дома.  Кевин де Бройне откри за Сити в 25-ата минута, но Ерик Дайър изравни точно преди почивката. След паузата „шпорите” попиляха съперника с голове на Алдервайрелд, Хари Кейн и Ерик Ламела на старта на 7-ия кръг в дерби, белязано от спорни съдийски решения.

Манчестър Сити остава поне засега на върха с 15 точки, но може да бъде настигнат от преследвачите с мач по-малко - Манчестър Юнайтед (13), Уест Хем и Лестър (по 12). След този забележителен успех Тотнъм напълно забрави неубедителния старт и вече също има 12 точки в челото.

Лошите новини за Мануел Пелегрини започнаха още преди мача и капитанът Венсан Компани не можа дори да е сред резервите заради старата му травма.

Сити пресираше съперника в първите минути, а прехвърлящ пас намери Агуеро на границата на наказателното поле, той се освободи от Алдервайрелд и отправи нисък шут, който се бе запътил към мрежата, но Уго Лорис прояви чудесен рефлекс и спаси.

Грешен пас на Кайл Уокър позволи на Сити да развие мълниеносна контра в 25-ата минута, Яя Туре изведе Де Бройне и белгиецът, дошъл това лято с мегатраснфер, матира Лорис с изстрел от дясната страна на наказателното поле за 1:0.

Веднага след гола Лорис не позволи да се стигне до втори гол и изби покрай гредата мощен нисък шут на друг мултимилионен трансфер – Рахим Стърлинг.

Хари Кейн не се възползва от голяма грешка на Отаменди, а Ламела също стреля много неточно при отлична възможност. Вратарят Кабайеро пък изби умело шут на Хари Кейн, но защитата на гостите бе нестабилна и Тотнъм изравни с прекрасен гол точно преди почивката.

Кабайеро спаси удар на Сон след добро центриране на Уокър, но Де Бройне изчисти право на крака на Ерик Дайър и бранителят се разписа с прекрасен далечен удар през купа от тела, топката срещна гредата и влетя в мрежата – 1:1.

Втората част се превърна в кошмар за „гражданите”. Агуеро и Туре пропиляха добра възможност, а в ответната атака Отаменди фаулира Хари Кейн, Ламела центрира и Тоби Алдервайрелд с глава вкара първия си гол за лондочани – 2:1.

Яя Туре се контузи и бе заменен от Хесус Навас, а излизането на котдивоареца остави Сити още по-уязвим в защита.

Ериксен нацели напречната греда от пряк свободен удар, но топката попадна на крака на Хари Кейн, който веднага прати високо в левия ъгъл за 3:1 със своя първи гол през новия сезон във Висшата лига. Останаха съмнения и за засада, но такава не бе маркирана.

Лорис изби тупалка на Навас, а Стърлинг не уцели вратата фронтално от 15-ина метра след голямо меле.

После Шадли насочи с глава към вратата след корнер, но Сон докосна топката и правилно бе маркирана засада на корееца и попадението бе отменено.

Това не попречи на Тотнъм да стигне до четвърти гола срещу разклатените „граждани”. Резервата и ново попълнение Клинтън Нжие размина Коларов и центрира ниско, Ламела овладя пред вратата, остави Кабайеро на земята с финт, чукна встрани и вкара на празна врата зад Демикелис за 4:1.

Сити разиграваше безцелно до края и изглеждаше много разколебан, но не допусна нови голове.