3. Тотнъм се доближи до върха със седма поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм се доближи до върха със седма поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Шпорите” разбиха Уотфорд с 4:0 и изравниха клубен рекорд, Хари Кейн се завърна

Отборът на Тотнъм се приближи на 4 точки до лидера Челси, който е с мач по-малко, след като разби като домакин Уотфорд с категоричното 4:0 в първия мач от XXXII кръг на Висшата лига.

„Шпорите” решиха всичко за по-малко от час.

Те откриха резултата в 33-ата минута, когато Деле Али вкара впечатляващо попадение в далечния горен ъгъл от границата на наказателното поле.

Само шест минути по-късно Ерик Дайър отблизо удвои аванса на своите, а в 44-ата минута Хьон-Мин Сон оформи класическия резултат с изстрел от средна дистанция.

Така момчетата на Маурисио Почетино решиха всичко още преди почивката и на практика си осигуриха пета последователна победа над Уотфорд.

Малко след паузата отново Сон засече от воле центриране на Кирън Трипиер за 4:0.

До края кореецът имаше две чудесни възможности да отбележи хеттрик, а в 61-ата минута се завърна възстановеният от травма Хари Кейн.

Точно той изведе Сон сам срещу вратаря Еурелио Гомеш, но съотборникът му пропусна в 81-ата минута.

В 83-ата пък кореецът нацели горната греда, а в самия край същото след свободен удар стори и самият Кейн.

Така или иначе обаче Тотнъм спечели заслужено и постигна седми последователен успех във всички турнири.

Победата бе 11-а поред у дома във Висшата лига, което е изравнен клубен рекорд за "шпорите".

След нея те вече имат 68 точки в актива си, с цели 31 повече от Уотфорд.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)