3. Удинезе попари Фиорентина на "Фриули", Лацио измъкна точката в Генуа в края (ВИДЕО)

Сасуоло с глътка въздух след успех на Аталанта, Торино разгроми Катания (ВИДЕО)

Отборът на Фиорентина допусна грешна стъпка в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес отстъпи с 0:1 на тима на Удинезе. Срещата се игра на стадион "Фриули" и бе от програмата на 13-ия кръг на италианската серия "А".

Като цяло мачът бе доста интересен и двуостър, но играчите на двата тима пропуснаха доста положения за гол. С успеха "зебрите" се върнаха на победния път след две поредни поражения, докато "виолетовите" прекъснаха серията си от две поредни победи.

Срещата стартира динамично, като в началото Ладзари и Пинци изтърваха по една положение за "фриуланите", а Роси и Куадрадо пропуснаха за отбора от Флоренция.

Така дойде 34-ата минута, когато Томас Орто вкара единствения гол в мача, засичайки отблизо центриране от статично положение на Перейра.

През втората част гостите излязоха в търсене поне на равенството, ала пропуски на Роси, Акуилани и Валеро осуетиха плановете им. Тото Ди Натале пък имаше няколко възможности за "зебрите", които не успя да реализира, но в крайна сметка резултатът остана непроменен и Удинезе спечели с 4:1.

В друг мач от този 13-и кръг пък, столичният Лацио се спаси от поражение срещу тима на Сампдория в даденото от рефера продължение, завършвайки наравно 1:1. Мачът се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа, а домакините го завършиха с 10 души, след като Крстичич получи втори жълт картон в 46-ата минута.

Първата част премина при поделено надмощие, но тифозите не видяха попадения в нея. Още в самото начало на второто полувреме Крстичич си изкара втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена.

В 61-ата минута пък "орлите" изтърваха златен шанс за откриване на резултата, след като удар на Переа срещна дясната греда на Да Коща.

Така дойде 67-ата минута, когато Дория, противно на логиката, излезе напред в резултата. Тогава Роберто Сориано засече с глава от непосредсвена близост, хвърляйки в екстаз тифозите на тима - 1:0.

До края на мача Лацио натискаше здраво, но стигна само до равенство. Това стана факт в даденото от рефера продължение, когато Кана се възползва от подаване с глава на Флокари, оформяйки крайното 1:1.

Новакът Сасуоло пък взе глътка въздух в битката си за оцеляване, налагайки се като домакин над Аталанта с 2:0. Головете за Сасуоло бяха дело на Зарад и Берарди през втората част.

Съставът на Катания пък бе закотвен на дъното на временното класиране, след като днес бе разгромен като гост от Торино с 1:4.

Всички резултати от мачовете от 13-ия кръг в калчото:

Ливорно – Ювентус 0:2
Фернандо Йоренте (63’)
Карлос Тевес (75’)

Сампдория – Лацио 1:1
червен картон - Ненад Крстичич (Сампдория 46’)
1:0 Роберто Сориано (67’)
1:1 Лорик Кана (90’)

Сасуоло – Аталанта 2:0
1:0 Симоне Заза (64’)
2:0 Доменико Беради (67’)
Червен картон – Лука Антеи (Сасуоло 76’)

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1