3. Уникална драма изхвърли Карабах от Лига Европа (ВИДЕО)

Уникална драма изхвърли Карабах от Лига Европа (ВИДЕО)

Днипро спечели минимално срещу Сент Етиен и заедно с Интер продължава във фазата на директните елиминации

Уникална драма в последните минути изхвърли азербайджанския Карабах от турнира Лига Европа. В последния си мач от група F на турнира тимът от Баку посрещна вече класиралия се за 1/16-финалите Интер.

Двубоят завърши 0:0 и след победата на Днипро срещу Сент Етиен с 1:0, украинците си спечелиха второто място в групата и продължават във фазата на директните елиминации.

Срещата в Баку обаче приключи по скандален начин, след като гол на домакините в добавеното време бе отменен от съдията без никаква причина. Този гол класираше Карабах на 1/16-финалите. Буквално в последните секунди на двубоя центриране на Аголи бе засечено от Ричард и след рикошет в Донкор топката се озова в мрежата.

Чешкият рефер Мирослав Зелинка обаче не зачете попадението и така отне класирането на Карабах. След съдийския сигнал играчите на домакините поискаха обяснение от съдийската тройка за отменения гол. Стана ясно, че страничният рефер е вдигнал флага си за засада на Лирей Джордж при удара на Ричард. От повторенията обаче става ясно, че такава засада нямаше.

От това се възползва Днипро, който от последен в групата успя да се изкачи до втората позиция след минимален успех с 1:0 над Сент Етиен у дома. Единственото попадение за домакините бе дело на Федетски в 66-ата минута.