3. В ИТАЛИЯ: Ювентус докосва титлата след победа над Дженоа (ВИДЕО+СНИМКИ)

В ИТАЛИЯ: Ювентус докосва титлата след победа над Дженоа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дибала и Роналдо пречупиха домакините за шест минути

Ювентус спечели с 3:1 гостуването си на Дженоа от 29-ия кръг на Серия "А". Пауло Дибала,  Кристиано Роналдо и Дъграс Коста се разписаха за успеха на "бианконерите", които са много близо до поредна титлата. Андреа Пинамонти вкара за домакините.

Първата по-интересна ситуация беше пред вратата на домакините. Пауло Дибала отправи удар от границата на пеналта, но след рикошет в защитник топката мина встрани от вратата. В 12-ата минута и Дженоа можеше да поведе. Федерико Бернардески стреля от дистанция, а вратарят Матия Перин трябваше да се намесва решително.

Стражът направи още едно решаващо спасяване две минути по-късно, когато отрази мощен шут на Роналдо. Португалецът не успя да го преодолее и в 16-ата минута. В 28-ата  Бернардески проби на скорост и стреля от малък ъгъл, но Перин беше заел добра позиция и улови.

В 42-ата минута Роналдо стреля от малък ъгъл, но нова решителна намеса на вратаря на Дженоа не му позволи да вкара.

Ювуентус поведе в 50-ата минута, когато Дибала получи топката пред наказателното поле, финтира защитник, освободи си пространство и с удар по земя вкара - 0:1.

В 54-ата минута Бернардески стреля с глава, но на сантиметри от гредата. Две по-късно Кристиано Роналдо получи топката в средата на терена, напредна и с мощен шут вкара - 0:2. В 73-ата Дъглас Коста довърши домакините.

Четири след това Андреа Пинамонти върна едно попадение, но домакините нямаха сили за нищо повече.
Луис Енрике доволен от старта на сезона след равенството на ПСЖ с Ница

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике е отпимист за тима си

Треньорът на Жирона хвали вратаря и критикува отбора

Благодаря на Господ и на Гасанига, каза Мичел

Българският национал Росен Божилов дебютира в Белгия

19-годишният Божинов влезе в добавеното време при успеха с 3:0 срещу гостуващия Серкъл Брюж

Мениджърът на Тотнъм след 2:3 от Брайтън: Ужасна загуба

Мениджърът на Тотнъм Анге Постекоглу обяви, че представянето на отбора му във второто полувреме при загубата от Брайтън с 2:3 е било "неприемливо"

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)