3. Виктория Пилзен загря с победа за мача с ЦСКА

Виктория Пилзен загря с победа за мача с ЦСКА

Отборът победи Карвина с 2:0

Виктория Пилзен не срещна трудности в мача си срещу опашкаря Карвина и победи с 2:0 само четири дни преди реванша срещу ЦСКА в София. По този начин „червено-сините“ запазиха лидерството си в чешкия шампионат с 5 победи от 5 мача.

Домакините започнаха двубоя на „Доосан Арена“ с шестима от титулярите, които започнаха при победата с 2:0 над ЦСКА в първия плейофен мач за влизане в Лигата на конференциите в четвъртък, 19 август.

Тимът на Михал Билек поведе благодарение на Томас Чорни, който вкара от дузпа в 33-ата минута. Второто попадение за тима от Пилзен вкара друг от играчите, стартирали срещу ЦСКА – Филип Каша. Той го стори 14 минути преди края на редовното време след асистенция на Доминик Яношек.

Реваншът от плейофите за влизане в Лигата на Конференциите между ЦСКА и Виктория Пилзен ще се играе в четвъртък (26 август), от 20:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“.

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман