Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)

"Жълтата подводница" излезе на девето място в класирането

Виляреал продължава да мечтае за място в евротурнирите през следващия сезон, след като победи Райо Валекано вкъщи с 3:0 в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Два гола за успеха на „жълтата подводница“ вкара Александър Сьорлот, а един добави Йерсон Москера и така тимът на Марселино Гарсия Торал събраха 45 точки и излязоха на 9-ото място във временното класиране, докато „светкавиците“ са 15-и с 34 точки на сметката си.

На „Естадио де Ла Серамика“ домакините поведоха в резултата в 18-ата минута, когато Александър Сьорлот достигна до топката в наказателното поле и я насочи перфектно в долния ляв ъгъл за 1:0.

След половин час игра норвежецът вкара втори гол, разписвайки се след добавка. След преразглеждане с ВАР обаче, голът не бе зачетен заради засада.

Точно преди изтичането на 70 минути игра „жълтата подводница“ удвои! Йерсон Москера бе позициониран добре и с глава засече центрираната от Алекс Баена топка, за да я прати в мрежата на мадридчани.

В 74-ата минута Баена блесна с нова асистенция, като този път успя да намери Сьорлот в наказателното поле и нападателят с много добър удар не остави шансове на Столе Димитриевски, пращайки топката в неговия долен ляв ъгъл, като по този начин оформи крайни резултат в мача.