Виляреал взе реванш от Сосиедад (ВИДЕО)

„Жълтата подводница“ продължава без загуба през годината

Виляреал взе сладък реванш от Реал Сосиедад, след като по-рано през сезона загуби с 0:3 у дома от опонента.

В петък обаче „Жълтата подводница“ спечели с 3:1 като гост в първия мач от XXVI кръг на испанската футболна Ла Лига.

В герой за тима се превърна Санти Комесаня, който се разписа по веднъж преди и след почивката.

В 17-ата минута той откри резултата, а в 47-ата го удвои, така че попадението на резервата Микел Мерино (86) малко преди края се оказа почетно за домакините.

В добавеното време пък друга резерва - Алекс Сорлот, оформи крайното 3:1, разписвайки се в 95-ата минута.

Така Сосиедад остана без победа вкъщи през календарната година и от общо 6 опита, намирайки се на 6-ото място в класирането.

То обаче вече е сериозно застрашено, тъй като тимът е с 40 точки, докато Виляреал е непобеден през 2024-а с 29 пункта в актива си.