Виляреал задълбочи още повече кризата в Осасуна (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" с 2:0 на „Естадио Сиудад де Валенсия“

Виляреал постигна важна победа с 2:0 над Осасуна в мач от 9-ия кръг на Ла Лига и по този начин излезе на 7-ата позиция в шампионата с 15 точки. Памплонци, които вече са в серия от 3 поредни загуби, заемат 9-ото място с 13 точки в актива си. Успехът за „жълтата подводница“ дойде с две попадения на Арно Данжума, второто от които от дузпа.

На „Естадио Сиудад де Валенсия“ гостите започнаха по-силно и в 7-ата позиция Чими Авила излезе на добра позиция, но ударът му бе спасен от Херонимо Руй.

Малко преди изтичането на 20 минути игра Осасуна имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Николас Джаксън, но след преразглеждане с ВАР съдията Пабло Гонсалес прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

Сйщото се повтори и в 33-ата минута, като тогава ВАР не даде 11-метров наказателен удар за Виляреал за фал на Кике срещу Дани Парехо.

Малко след това Парехо пропиля златен шанс, но ударът му бе спасен от Серхио Ерера.

Три минути преди края на първата част Джаксън центрира в наказателното поле, където Арно Данжума изпревари защитниците на Осасуна и прати топката в мрежата.

В 49-ата минута Серхио Ерера фаулира Алехандро Баена и този път бе отсъдена дузпа, която Данжума превърна в гол в 52-ата минута.

Десет минути след това Баена пое топката в пеналта, но ударът му мина покрай левия страничен стъб. Въпреки това, хората на Унай Емери задържаха преднината си до края и така се поздравиха с успеха.