3. Яя Туре проряза на два пъти Кристъл Палас и залепи Сити до Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гражданите са опасно близо до Ливърпул след успеха си

Манчестър Сити победи с 2:1 Кристъл Палас в 12-ия кръг на Висшата лига и не позволи да изостане от челото, като се изравни по точки с лидера Ливърпул, който направи 0:0 срещу Саутхемптън по същото време.

В герой за "гражданите" се превърна Яя Туре, който отбеляза и двата гола за Сити.

След много равностойни първи 30 минути, Сити успях да вземат инициативата. Това даде резултат в 39-та минута, когато Яя Туре комбинира успешно с бързи подавания с Нолито и заби топката във вратата от близко разстояние.

След почивката Кристъл Палас се върнаха в играта и логично в 66-та минута Конър Уикъм изравни. Той получи топката отляво, още с поемането си успя да преодолее със скорост Сабалета и стреля мощно в близкия ъгъл, с което направи Браво безпомощен.

След изравняването, Сити се хвърлиха мощно в атака и натикаха опонента си в неговата половина. В 83-та минута отново Яя Туре се оказа герой. Де Бройне центрира от корнер ниско по тревата, топката стигна до котдивоарецът пред вратата, където той нямаше особени трудности да прати кълбото в мрежата.

Така Сити успяха да се върнат близо до първото място и в момента единственото, което дели тях и Ливърпул са повечето отбелязани голове от мърсисайдци, тъй като дори и головите им разлики са еднакви.