3. Юрген Клоп с първа победа, Ливърпул продължава в Купата на лигата (ВИДЕО)

Юрген Клоп с първа победа, Ливърпул продължава в Купата на лигата (ВИДЕО)

„Червените” се наложиха над Борнемут, Ман Сити отнесе Кристъл Палас

Ливърпул победи Борнемут и продължава в турнира за Купата на лигата. „Червените” се наложиха над „черешките” с 1:0 на стадион „Анфийлд”. Това бе първи успех за мениджъра Юрген Клоп откакто пое мърсисайдци след три поредни равенства.

Очаквано Клоп даде шанс на много играчи, които обичайно не попадат сред титулярите за „червените“.

Голът падна в 17-ата минута. Тогава Ориги буквално прелетя покрай защитата отдясно и подаде към Фирмино, който с хубав пас изведе Жоао Тейшейра, а младокът с пета плъзна топката покрай вратаря. Тя бе спряна пред голлинията, но изчистването не бе достатъчно добро и Натаниъл Клайн опъна мрежата.

В друг мач от четвъртия кръг на турнира, Манчестър Сити постигна категорична победа над Кристъл Палас с 5:1. Голмайстори за тима на Мануел Пелегрини станаха Вилфред Бони, Кевин Де Бройне, Яя Туре, Гарсиа Алонсо и Ихеаначо.

Де Бройне вкара шестия си гол от девет мача до момента за "гражданите".

Резултати и голмайстори в двубоите от четвъртия кръг, изиграни днес, сряда, 28-и октомври:

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня