3. Юве дръпна с 14 точки пред Наполи след лесна победа срещу Фрозиноне (ВИДЕО)

Юве дръпна с 14 точки пред Наполи след лесна победа срещу Фрозиноне (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо вкара дежурния си гол за шампионите

Ювентус спечели с 3:0 срещу Фрозиноне в мач от 24-ия кръг на Серия "А", игран в Торино.

Шампионите убиха интригата още до 17-ата на двубоя, след като Пауло Дибала и Леонардо Бонучи се разписаха във вратата на Фрозиноне. Това беше трети гол за аржентинеца през сезона. Интерсното е, че всички те са отбелязани в първите 11 минути на срещите.

След почивката Кристиано Роналдо вкара дежурното си попадение. Така торинци загряха за гостуването в сряда на Атлетико Мадрид в първи 1/8-финален двубой от Шампионска лига.

В Италия "бианконерите" имат 66 точки, с 14 повече от Наполи, който в неделя приема Торино. Фрозиноне остава на предпоследната 19-та позиция с 16 т.

Шампионите поведоха още в 6-ата минута. Кристиано Роналдо подаде към Пауло Дибала, който прати топката в мрежата на гостите за 1:0! В 17-ата Юве удвои преднината си. Роналдо свали към Марио Манджукич, който засече с глава. Стражът на Фрозиноне изби, но при добавката Леонардо Бонучи изпревари Сами Кедира пред опразнената врата и вкара втория си гол през сезона!

Манджукич контузи ръката си. Тя беше превързана и хърватинът продължи мача, което е добра новина преди гостуването на Атлетико в Шампионска лига.

Втората част започна с натиск на торинци и Роналдо засече с глава, но над напречната греда. В 63-ата минута Кристиано все пак се разписа. Той получи отличен пас по земя от Манджукич и с едно докосване преодоля Спортиело за 3:0! Веднага след гола нападателят беше сменен от Федерико Бернардески, за да получи почивка преди визитата на "Уанда Метрополитано".

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари