3. Юве обърна Каляри (ВИДЕО)

Юве обърна Каляри (ВИДЕО)

"Бианконерите" се наложиха с 2:1

Ювентус победи с 2:1 като гост Каляри в мач от 32-ия кръг на Серия "А".

През всички 90 минути "бианконерите" бяха с класи над домакините, но в 10-ата минута позволиха на Жоао Педро да открие резултата, с което затрудниха ситуацията си.

С голове на Матайс де Лихт (45) и Душан Влахович (75) Юве все пак стигна до обрата. С успеха торинци събраха 62 точки и заемат 4-то място. Каляри е точно над чертата на изпадащите – 17-та позиция, с 25 т.

Юве започна мача по-добре, но удар на Душан Влахович беше блокиран. Каляри обаче не се стресна и откри резултата в 10-ата минута. Разван Марин намери Жоао Педро, който с прецизен шут в горния ляв ъгъл матира Войсчех Счесни за 1:0!

"Бианконерите" веднага се хвърлиха в атаки, но Влахович и Пауло Дибала изпуснаха от добри позиции. В средата на полувремето Лука Пелегрини стреля, топката се отби в Адриен Рабио и влетя зад Алесио Краньо. Но ВАР се намеси, защото рикошетът беше в прилепената ръка на френския национал и голът беше отменен.

След малко повече от половин час игра Дибала изпълни фаул от добра позиция, но в аут. После Краньо спаси далечен удар на аржентинеца, а Рабио не уцели вратата.

В 45-ата минута Краньо спаси силен изстрел и на Хуан Куадрадо, но малко по-късно Юве изравни. Колумбиецът намери Матайс де Лихт, който засече с глава отблизо за 1:1.

Второто полувреме започна с отменен гол за засада на Джорджо Киелини. След това Юве натискаше, но трудно стигаше да опасности.

В 67-ата минута Влахович засече от движение в аут. В 71-ата минута Куадрадо пропиля възможност за пълен обрат, след като не уцели вратата.

До този момент головите възможности бяха 1:18, но гостите така и не можеха да поведат. В 74-ата минута Влахович с лекота премина през няколко защитници, но отново Краньо спаси.

Малко по-късно логичното се случи и Юве най-накрая вкара и второ попадение. Дибала изведе Влахович през центъра на защитата и той чукна топката покрай вратаря за 2:1!

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)