3. Юве обърна „слоновете” в Торино и оглави класирането (видео)

Юве обърна „слоновете” в Торино и оглави класирането (видео)

„Старата госпожа” спечели с 3:1 домакинството си и дръпна с две точки пред Милан

След две поредни ремита в Серия „А” съставът на Ювентус се върна на победния път, след като стигна до обрат и победа с 3:1 при домакинството си на Катаня от 24-ия кръг на Калчото.

Двубоят на новия „Ювентус Арена” обаче съвсем не започна по план за домакините, които изненадващо се озоваха в ролята на догонващи още в четвъртата минута.

Тогава бранителят Марко Мота асистира на един от петимата аржентинци в стартовия състав на гостите – Пабло Бариентос, а той откри резултата. Момчетата на Антонио Конте реагираха като ужилени и успяха да върна попадението сравнително бързо.

Това се случи в 22-ата минута, когато ветеранът Андреа Пирло се разписа за 1:1. При този резултата дойде почивката, а 20 минути след подновяването на играта за втората част Марко Мота бе изгонен за втори жълт картон и „слончетата” останаха с човек по-малко.

„Бианконрите” се възползваха от численото си преимущество  74-ата минута, когато бившият ас на Милан Андреа Пирло се превърна в асистент на Джорджио Киелини, за да може „Старата госпожа” да стигне до пълен обрат в мача.

След това попадение крайният победител в мача сякаш бе ясен, а голът на Фабио Куалярела в 81-ата минута окончателно подпечата успеха на Юве, с който „бианконерите” оглавиха подреждането.

Те събраха 49 точки в своя актив и изпревариха с две шампиона Милан, докато Катаня остана в долната половина на временното класиране с 27 пункта от 22 изиграни мача.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК