3. Юве продължава победния марш с въздесъщия Буфон и неудържимия Тевес (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алваро Мората вкара дебютния си гол за Юве, а шампионите победиха Аталанта с 3:0 като гост за пета поредна победа в Серия А

Джанлуиджи Буфон и Карлос Тевес бяха герои, а Ювентус победи Аталанта с 3:0 като гост и продължава перфектния си поход в Серия А след 5 изиграни срещи. Победата не дойде толкова лесно, колкото подсказва резултатът, защото Буфон спаси дузпа при 1:0, а веднага след това Тевес вкара втория си гол преди Алваро Мората да отбележи дебютното си попадение за „бианконерите”, влизайки от пейката.

Юве имаше едно наум за мачовете с Атлетико Мадрид в Шампионска лига и Рома в шампионата през следващата седмица, но успя да вземе пета поредна победа без да допусне гол в Серия А и общо шеста във всички турнири.

Пирло, Касерес, Бардзали и Ромуло липсваха и тази вечер поради контузии, а Естигарибия и Боакие се изправиха срещу бившия си клуб с екипа на Аталанта.

„Старата госпожа” нямаше загуба като гост на „Атлети Адзури д’Италия” в Бергамо от февруари 2001 година, а вече стана и първият отбор, който печели първите си 5 мача в Серия А без да допусне гол.

Аталанта започна силно и Басели стреля покрай гредата в 3-ата минута, а после Погба случайно попадна на пътя на топката при удар на Тевес.
Естигарибия прати воле встрани, а вратарят Спортиело се справи с два удара на Тевес.

10 минути преди почивката Лихщайнер се включи вдясно и подаде меко за Видал, който се размина с топката, но на втора греда Тевес притича и вкара от метър пред голлинията за 1:0.

Йоренте стреля неточно след контраатака, а Папу Гомес прати силно в аут.

В 59-ата минута Киелини направи дузпа срещу Херман Денис и нападателят сам застана зад топката. Денис стреля силно към долния десен ъгъл, но Буфон се разтегна отлично и спаси, за да докаже, че остава един от най-добрите вратари в света.

При последвалата атака Евра подаде на Тевес пред наказателното поле и аржентинецът вкара втория си гол в близкия ляв долен ъгъл, въпреки намесата на вратаря 2:0. Така вместо Аталанта да се върне в мача с дузпата, то Юве реши мача.

Йоренте и Видал бяха заменени, за да съхранят сили за битката с Атлетико, а Тевес беше близо до трети гол, но би в ръцете на вратаря.

Третият гол обаче вкара Мората, за което това беше дебютно попадение след трансфера от Реал Мадрид. Тевес намери Роберто Перейра с отличен пас от тъча, Перейра центрира меко и Мората се измъкна между двама защитници, за да се разпише с глава за 3:0.

Ювентус има пълен актив от 15 точки, колкото има и Рома, а головата разлика на тима на Алегри е впечатляващото 10:0. Ювентус и Барселона са единствените два отбора в Европа, които още нямат допуснат гол от началото на сезона.

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Той ще прибира сериозна заплата

Удар за Англия! Сака и Джоунс отпаднаха от състава на "Трите лъва"

И двамата имат проблеми

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори