3. Юве продължи победната си серия след успех над Емполи

Юве продължи победната си серия след успех над Емполи

„Стара госпожа” се наложи с 1:0 и дръпна с шест точки пред Наполи

Ювентус победи Емполи в двубой от 31-ия кръг на Серия А. Срещата, която се проведе на „Ювентус стейдиъм”, завърши при резултат 1:0. Голмайстор стана нападателят Марио Манджукич.

Хърватският национал бе точен в 44-ата минута. Пол Погба центрира отляво между двама защитници, Манджукич надскочи бранител и с глава намери десния ъгъл.

Домакините контролираха изцяло случващото се на терена и можеха да вкарат още. През второто полувреме действията се развиваха предимно в половината на Емполи. Пред Побга и влезлият като резерва Симоне Дзадза се откриха много добри възможности, но френският национал не намери очертанията с мощен удар извън наказателното поле, а вратарят на гостите се намеси стабилно при шута на Дзадза.

За „бианконерите” това бе пета пореден успех и общо 21-и мач без загуба в първенството – 20 победи и 1 равенство.

Така, Ювунтес заема първото място в класирането на Серия А с актив от 73 точки. Вторият Наполе е с 67, но и мач по-малко.

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори