3. Юве се добра до 3:3 в ада в Неапол (видео)

Юве се добра до 3:3 в ада в Неапол (видео)

Гостите изоставаха през по-голямата част от двубоя, но все пак стигнаха до равенството десет минути преди края

Ювентус и Наполи стигнаха до атрактивно равенство 3:3 в своя мач от програмата на 12 кръг на италианската Серия "А". Гостите от Юве се поздравиха с точката десет минути преди края, когато Пепе изравни за 3:3 след самостоятелна акция. Зрителите на стадион "Сао Паоло" видяха страхотен мач, но за тяхно съжаление неаполитанци изпуснаха победата в края. С хикса Юве остава на върха с 26 точки - 2 пред Милан и Удинезе, а Наполи е 6-ти в класирането с актив от 17 т.

Двубоят започна с добро темпо и още в 3-та минута Симоне Пепе проби отбраната на домакините и опита удар, който обаче не застраши вратата им. В 7-та минута Мирко Вучинич също опита изстрел, който обаче рикошира в тялото на противников защитник и мина покрай целта.

В 14-та минута неаполитанци след като натиснаха съперника си, получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. За жалост на запалянковците на тима домакин обаче Марек Хамшик пропусна от бялата точка. Все пак това не сломи духа на футболистите на Валтер Мадзари и те продължиха да атакуват с хъс.

В 23-та минута Хамшик даде аванс на своя клуб и се реваншира за пропуснатата дузпа. Последваха неуспешни удари на Лавеци и Пандев, след което в 40-та минута Пандев направи резултата 2:0. Пандев бе намерен в наказателното поле от Маджо и с прецизен нисък удар отбеляза втори гол за своите.

През втората част гостите излязоха напред в атака с надеждата да вкарат бърз гол и да имат шансове ако не за победа, то поне за равен. В 48-та минута желанието на играчите на Юве се сбъдна и те намалиха чрез Матри, който получи асистенция от Видал.

Все пак в 68-та минута Пандев даде да се разбере, че Наполи търси само победа и нищо друго, вкарвайки за 3:1. Само четири минути по-късно обаче Естигарибиа намали на 3:2. Така в последните минути се очертаваше здрава битка между домакините и торинския гранд.

В 80-та минута Пепе след самостоятелна акция премина през центъра на отбраната на Наполи и след късметлийски рикошет топката се върна при него, за да може той да остане очи в очи с Де Санктис и да го простреля за 3:3. Така Пепе оформи крайното 3:3, което си е успех за Ювентус в тази среща, при положение, че гостите губеха почти по време на целия сблъсък.