3. Юве си поигра с късмета, но успя да стигне финала за Купата след дузпи (+ВИДЕО)

Юве си поигра с късмета, но успя да стигне финала за Купата след дузпи (+ВИДЕО)

"Бианконерите" пропиляха аванс от 3 гола от първата среща

Ювентус пропиля аванс от три гола срещу Интер и трябваше да мине през ада на дузпите, за да стигне до финала за Купата на Италия. „Бианконерите” спечелиха първия полуфинал с 3:0, но в реванша на „Джузепе Меаца” отборът на Масимо Алегри беше неузнаваем и Интер закономерно изравни общия резултат, с което  вкара двубоя в продължения и дузпи. При 11-метровите удари пропуск направи Паласио от тима на домакините, докато Юве показа 100% точност и се класира за финала на 21 май, където ще спори за титлата с Милан.

Интер имаше да заличи сериозен пасив от три гола от първия двубой и футболистите на Роберто Манчини подходиха много агресивно през първата част на срещата реванш.

В 16-ата минута Гари Медел открадна топката от Стураро, като останаха съмнения за нарушение от страна на футболиста на Интер, и бързо комбинира с Брозович, който с точен удар от границата на наказателното поле откри резултата.

Нова нехарактерна за „бианконерите” грешка в защита даде възможност на Ляич да удвои в 25-ата, но ударът му срещна напречната греда.

Домакините продължиха със сериозната офанзива и след почивката, като в 49-ата Едер проби на десния фланг и намери непокрития Перишич, който на празна не сгреши за 2:0.

Отличен пробив на Симоне Дзадза отдясно завърши с плътен удар, който не даде шанс на Каризо, но гредата помогна на домакините в 55-ата минута.

Ювентус показваше прекалено предпазлива игра и логичното се случи в 81-ата минута, когато Ругани повали Перишич в големия пеналт и главният рефер отсъди дузпа. Брозович стреля в долния ляв ъгъл на вратата, Нето усети посоката, но топката мина под плонжа му и общият резултат от двата беше изравнен.

В последната минута на редовното време Нето трябваше да показва рефлека си след удар на Перишич, с което спаси своя тим и вкара двубоя в продължения.

Нето отрази с една ръка удар на Перишич в първото продължение, а Дзадза няколко минути по-късно се пребори за топката с бранител на Интер, но не намери рамката на вратата.

През второто продължение „бианконерите” пропиляха на два пъти шанса си да затворят мача преди дузпите. Първо Погба не игра концентрирано в наказателното поле и стреля неточно, а в 120-ата минута вратарят на Интер отрази два поредни опасни удара.

При дузпите единственият, който направи пропуск от бялата точка беше Паласио, което се оказа достатъчно за Юве да се класира за финалната фаза на турнира.