3. Юве взе крехък аванс срещу Монако в първия четвъртфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве взе крехък аванс срещу Монако в първия четвъртфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Артуро Видал даде гол преднина за италианския тим, Бербатов влезе в 71-ата минута и пропусна от чиста позиция

Ювентус се наложи с 1:0 над Монако в първия четвъртфинален двубой между двата тима игран на "Ювентус Стейдиъм". Домакините стигнаха до победата след гол на Артуро Видал от дузпа в 57-ата минута, което дава малка преднина на италианския гранд преди реванша на 22 април. Българинът Димитър Бербатов влезе в игра в 71-ата минута, но не успя да помогне на своя тим да стигне до равенството, дори направи сериозен пропуск секунди след появата си на терена.

Очаквано домакините започнаха по-офанзивно двубоя и Монако се принуди да приеме играта в своето поле в първите минути на срещата. Евра намери Тевес в наказателното поле в 5-ата минута, но аржентинецът бе затворен добре от бранител и ударът му не стигна до вратата пазена от Субашич. Секунди по-късно Тевес пробва с далечен шут да открие резултата, но вратарят на Монако закова топката в долния десен ъгъл.

Курзава стреля силно, но над вратата в 8-ата, а минута по-късно Караско направи фрапантен пропуск от отлична позиция. Мартиал проби отляво и успя да пусне топката между двама бранители към своя съотборник, който от границата на малкия пеналт стреля слабо в Буфон, който улови без проблеми.

Последваха нови положения и пред двете врати, като Буфон трябваше да опазва мрежата си суха след силен удар на Караско  в 10-ата, а Курзава не намери рамката на вратата след удар с глава минути по-късно.

Тевес не се възползва по най-добрия начин от центриране на Маркизио и от близо би по-скоро технично, което нямаше как да създаде проблеми на Субашич, който бе заел добра позиция.

Най-чистото положение през първата част се откри пред Артуро Видял в 45-ата минута. Тевес матира отбраната на „монегаските” с прекрасен пас, който изведе Видал отляво на вратата, но чилиецът нанесе прекалено силен диагонален удар и изкара топката в аут.

Високото темпо на игра се запази и през втората част, а Юве започна по-настоятелно да търси попадение, но „бианконерите” показаха прекалено много брак в завършващото си подаване.

Бернардо Силва бе изведен в 54-ата отляво, напредна  и отправи мощен шут, който обаче бе отразен от Джиджи Буфон.

В 55-ата минута Пирло изведе добре Алваро Мората в предни позиции, испанецът обаче бе препънат от Каравальо и главният рефер отсъди дузпа в полза на Ювентус, която бе реализирана две минути по-късно от Артуро Видал.

Димитър Бербатов влезе в игра в 71-ата минута и можеше да се превърне в герой за своя тим секунди по-късно. При центриране от корнер българинът бе оставен непокрит във вратаското поле и нанесе удар с глава, който обаче мина над напречната греда.

До края на срещата нито един от двата тима не успя да създаде чиста голова ситуация и двубоят завърши при резултат 1:0 за Ювентус, което дава малък аванс на италианския гранд преди реванша на 22 април във Франция.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група