3. Юве взе първата си точка след лудо 3:3 срещу Сампдория

Юве взе първата си точка след лудо 3:3 срещу Сампдория

"Бианконерите" не успяха да удържат "моряците"

Ювентус и Сампдория не се победиха в луд мач от втория кръг на италианската Серия А. Двубоят на Олимпийския стадион в Торино завърши при резултат 3:3. Антонио Касано отново бе на висота за Сампдория. Националът на Италия се отличи с гол и асистенция, като Никола Поци вкара два гола във вратата на домакините, вторият от които се оказа решаващ за крайния резултат. Клаудио Маркизио, Симоне Пепе и Фабио Куалярела бяха точни за тима на Луиджи Делнери, който за първи път се изправи срещу бившия си тим.

След два кръга Ювентус записа първите си точки, след загубата в първия двубой. Сампдория е с актив от 4 точки.
Отборите започнаха силно мача, като нито една от формациите не отстъпваше от позициите си, а играта бе съсредоточена в средата на терена. Темпото бързо се засили след първите няколко минути, като играчите на Сампдория първи успяха да погледнат към гола.
Циглер и Коман комбинираха добре отляво. Там последният загуби топката, но тя попадна в Поци, който стреля опасно към вратата на Сторари. Стражът направи достатъчно, за да отклони топката в ъглов удар.

Звездата на гостите Антонио Касано бе вещо пазен от най-малко двама играчи на торинци, но дори и това не бе достатъчно да удържи намиращия се в отлична форма национал. В 35-ата минута Касано успя да центрира ниско от границата на наказателното поле. Пасът бе насочен към Никола Поци, който засече топката и я прати във вратата на Юве за 1:0.

Това катализира моментална реакция от страна на „бяло-черните”, които отвърнаха на удара след шест минути. Клаудио Маркизио изравни резултата в 42-ата минута. Милош Красич спечели висока топка в наказателното поле на Самп и върна към бялата точка. Маркизио бе на точното място и от 12 метра прониза Джанлука Курчи за 1:1.

Домакините стартираха по-силно през второто полувреме и благодарение на Симоне Пепе успяха да поведат в резултата. Бранителят на Сампдория Даниеле Гасталдело върна нескопосано към Курчи, който не успя да овладее топката. Тя попадна на крака на Пепе, който изведе Юве напред в 50-ата минута.
„Моряците” не се предадоха и в 64-ата минута шансовете им възкръснаха с отличен гол на Касано. Паломбо намери нападателя с прехвърлящ пас над отбраната на „бианконерите”, след което за Касано остана да простреля Сторари от малка дистанция за 2:2.
Разсеяната защита на гостите обаче не успя да се справи с поредната елементарна ситуация пред наказателното си поле. Пепе отправи удар от осем метра, който попадна в страничната греда. Отскочилата топка не бе посрещаната от гостите, а от това максимална полза извлече Куалярела, който върна Юве напред в резултата за 3:2.

Досегашният сценарий обаче се повтори на противоположната част на терена, където в 73-ата минута с втория си гол Поци успя да възстанови равенството.

Седем минути преди края на срещата Дел Пиеро създаде златна възможност за Акуилани, който не превърна центрирането на ветерана в гол, след като шутира право в ръцете на Курчи.

Иниеста плаче на раздяла, мечтае да е треньор на Барселона

Ще продължим да се виждаме, обяви халфът, обявил край на своята кариера

И съдиите се оплакаха от преумора във футбола

В Англия все по-сериозно се говори за стачка на футболистите заради многото мачове

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан