3. Зимбру е пред историческо влизане в групите на Лига Европа, Партизан обърна Нефтчи от 0:2 до 3:2 в пълен състав

Лудница в Белград, "гробарите" отново бяха изоставащи с два гола и отново изравниха до почивката

Молдовският Зимбру, който отстрани ЦСКА във втория квалификационен кръг на Лига Европа, победи гръцкия ПАОК с 1:0 в първата среща от плейофите за влизане в групите на турнира. С късен гол на защитника Щефан Бургиу (80’) молдовците взеха добър аванс преди реванша в Солун след седмица.

Интересно е да се отбележи, че Зимбру играе за първи път на последното стъпало преди груповата фаза на Лига Европа. И сега има всички шансове да направи историческо класиране.

В друга любопитна среща от плейофите отстраненият от Лудогорец сръбски гранд Партизан осъществи пълен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Нефтчи Баку.

Бразилският защитник Денис изведе гостите от Азебайджан с преднина от два гола до 17-ата минута насред Белград, но отново той се превърна в главно действащо лице в 29-ата минута, когато си отбеляза автогол. Черногорецът Петър Гърбич изравни за 2:2 в 32-ата минута, като резултатът на почивката бе същият отпреди две седмици, когато се игра реваншът между Партизан и Лудогорец от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Но за разлика от тогава, когато цяло второ полувреме бяха с човек по-малко, сега „гробарите” играха в пълен състав и стигнаха до трето попадение. Куриозното е, че той отново бе автогол, втори в мача. Елвеин Юнужада заби в собствената си мрежа в 69-ата минута.

Така, Партизан също е в пол-позишън за групите на Лига Европа.

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи

Треньорът на Португалия: Роналдо не работи като 39-годишен

Селекционерът на португалския национален отбор Роберто Мартинес не се притеснява да пусне в игра 39-годишния Кристиано Роналдо в двубоя от Лигата на нациите срещу Шотландия

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)