2. - Франция
  3. Бордо се измъчи срещу Макаби (Хайфа) за 1:0

Бордо се измъчи срещу Макаби (Хайфа) за 1:0

Френският шампион Бордо успя да спечели първите си три точки в Група "A" на Шампионската лига. Воденият от легендата на Франция Лоран Блан тим записа домакинска победа с 1:0 срещу израелския гранд Макаби (Хайфа).

Началото на мача бе много интересно и гостите бяха изненадващо по-активни. Още в 3-ата минута грузинският национал Владимир Двалишливи получи перфектен пас от Янив Катан, но ударът му мина встрани от вратата, пазена от Седрик Карасо.

В 6-ата минута друг футболист на гостите от Хайфа Мушамар също можеше да открие резултата, но и неговият шут бе неточен. Няколко минути по-късно Йоан Гюркуф пропиля първото положение на домакините. Toй бе намерен непокрит от Маруан Шамак, но силният му удар бе избит от стража на гостите Нир Давидович.

До края на полувремето за Бордо пропуски направиха Шамак и на три пъти Гюркуф. Гостите от Хайфа обаче също стояха много добре на терена и пред Голаса, Гадир и Мушамар се откриха голови положения, които обаче не бяха реализирани.

Въпреки добрата игра на гостите от Хайфа, домакините бяха малко по-добри в този мач и това си пролича през второто полувреме. В 49-ата минута Ярослав Плашил можеше да открие резултата, но ударът му бе неточен.

Само десетина минути по-късно стражът на гостите Давидович изби два много силни удара на Фернандо, който също бе в изгодно положение да изведе своя тим напред в резултата.

В 70-ата и 75-ата минута много сериозни пропуски за Бордо пък направиха Давид Белион и Вендел. До края на мача Бордо натисна здраво и това даде резултат. В 83-ата минута Сиани засече с глава центриране от корнер на Стелич и откри резултата в полза на своя тим, като на практика оформи и крайното 1:0. Само 5 минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Каял бе изгонен заради груб фаул.

След този двубой, Бордо е на 2-ото място в Група "А" с актив от 4 точки, докато Макаби е 4-и с една точка.

БОРДО:
Карасо, Шалме, Сиани, Планус, Тремулинас, Диара, Плашил (Сертич - 72), Вендел, Гюркуф (Менегацо - 46), Кавенаги (Белион - 60), Чамак;

МАКАБИ
: Давидович, Мешумар, Кейнан, Тейшейра, Гадир (Рафаелов - 67), Кулма, Кайал, Голса (Боколи - 81), Катан, Двалишвили (Арбайтман - 58);

Стадион: "Шабан Далма";

Жълти картони: Планус (Бордо), Мешумар (Макаби);

Червени картони: Каял (Макаби);

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения