2. - Франция
  3. Лил и Лион не се победиха и загубиха позиции в борбата за титлата

Лил и Лион не се победиха и загубиха позиции в борбата за титлата

Оксер се намеси в надпреварата с късен гол Нанси

Лил и Лион не излъчиха победител в най-интересния мач от неделната програма на 32-я кръг във Френското първенство. Двата тима, които разполагат с реални шансове за спечелване на трофея в Лига 1 не успяха да се победят, завършвайки при резултат 1:1.

След безизрано първо полувреме домакините на „Стад Жерлан” поведоха с гол на Пиер Ален Фрау в 62-ата минута. Лион реагира със силен натиск в следващите минути и равенството бе възстановено в 71-ата минута от Крис. Минута преди това домакинът Лил остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон терена бе принуден да напусне Рикардо Коща.

Десет минути преди последния съдийски сигнал бе възстановено и числовото равенство на терена. Второ предупреждение получи Максим Гоналонс и той остави своя Лион с 10 души на терена. Миралем Пянич пропусна последното удобно положение за гостите, ударът на босненеца обаче не сполучи и срещата завърши без победител.

В друг двубой от 32-я кръг Оксер записа изстрадана победа като гост на Нанси. Тимът от Бургундия запази шансовете си в борбата за трофея на френското първенство, след като надигра Нанси с 1:0. Победният гол падна в 88-ата минута и стана дело на Даниел Никулае.
Оксер увеличи серията си от поредни срещи без загуба като гост, която вече набъбна до пет двубоя. Тимът временно излезе на първата позиция с 60 точки и една повече от Олимпик Марсилия, който играе по-късно тази вечер.

Лион се изравни с марсилци на кота 59 точки, но Олимпик разполага с мач по-малко. Лил ще си съперничи с Бордо и Монпелие за едно от четирите места, даващи право на участие в евротурнирите.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения