2. - Франция
  3. Лион разпиля екзекутора на Левски

Лион разпиля екзекутора на Левски

Френският тим победи унгарския Дебрецен с 4:0 на "Стад Жерлан"

Френският Олимпик (Лион) завърши с победа груповата фаза на Шампионската лига. На собствения си „Стад Жерлан”, играчите на Клод Пюел разпиляха унгарския Дебрецен и го победиха с 4:0.

Двубоят от група „Е” започна добро положение за гол в полза на Дебрецен. Цвиткович стреля опасно от пряк свободен удар, но Лорис показа класа. Постепенно Лион наложи своята стил на игра и гол на Макуун бе отменен заради засада. До 24-ата минута защитата на Дебрецен не позволяваше на Гомис, Бастош и компания да превземат унгарската крепост.

Минута по-късно обаче Гову отне една топка пред наказателното поле, напредна в половината на гостите, стреля слаб, но Пантич не се намеси по най-добрия начин и лятната покупка Бафе Гомис даде преднина на френския вицешампион. В средата на полувремето Гову се контузи и в игра се появи Пянич.

Минута преди края на първите 45 минути във вратата на Пантич се разписа и друг играч акостирал на „Жерлан” преди началото на сезона - Бастош. Пянич насочи топката след свободен удар към дясното крило и той реализира за 2:0.

През втората част домакините не спряха да застрашават вратата на гостите от Унгария. Гомис на два пъти пропусна, преди в 59-ата минута Бастощ върна жеста към Пянич като го намери отлично в наказателното поле и резервата отклони топката в мрежата на Дебрецен за 3:0.

Али Сисоко също се разписа сред голмайсторите в 76-ата отбеляза след самостоятелен пробив по лявото крило и много точен изстрел в десния ъгъл на унгарската врата.

Лион се класира за фазата на директните елиминации, а отборът на Дебрецен, който отстрани българския Левски, завършва груповата фаза без точков актив.

Фиорентина завърши на 1-о място група „Е” с актив от 15 точки, Лион е на втора позиция с 13 и двата тима ще играят на 1/8-финалите. Ливърпул ще играе на пролет в Лига Европа, а Дебрецен завършва надпреварата с 6 загуби от 6 мача.

ЛИОН - ДЕБРЕЦЕН 4:0
(1:0) Гомис 25’
(2:0) Бастош 44’
(3:0) Пянич 59’
(4:0) Сисоко 76’

ЛИОН: Лорис, Сисоко, Крис, Бумсонг, Ревейер, Ганалон, Макун (73’ Калстрьом), Бастош, Гову (30’ Пянич), Делгадо, Гомис (67’ Лисандро)

ДЕБРЕЦЕН: Пантич, Боднар (52’ Бернат), Месарош, Миядиноски, Лачко, Шекали (76’ Фечешин), Рамос (57’ Киш), Шелеси, Цвиткович, Варга, Кулибали

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Рамос (Д)
СТАДИОН: "Стад Жерлан", Лион
СЪДИЯ: Флориан Майер

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения