2. - Франция
  3. Лориен изхвърли Лион от надпреварата за Купата на лигата във Франция

Лориен изхвърли Лион от надпреварата за Купата на лигата във Франция

След 1:0 Лориен стана първият полуфиналист в турнира

Лориен спечели двубоя си срещу Лион от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на лигата във Франция и с това стана първият полуфиналист.

Седмица, след като отстъпиха на Лион с 1:3 в първенството момчетата на Кристиян Гуркюф взеха частичен реванш с минималното 1:0. Единственият гол в срещата падна в четвъртата минута на мача, а в негов автор се превърна 22-годишният Кевин Гимейро.

През уикенда и двата тима прекратиха участието си в турнира за Купата на Франция. Лион изпусна гол преднина и бе отстранен от Монако с 2:1. Лориен пък загуби тежко от Сен Етиен с 1:4.

Днес са още два от четвъртфиналите в надпреварата. От 19:45 е мачът между Гингам и Тулуза, а от 21:45 е дербито между Олимпик Марсилия и Лил.

Последната среща от тази фаза между Бордо и Седан ще се играе на 02.02.2010, тъй като Бордо имаха отложен осминафинален двубой, който изиграха едва вчера срещу Льо Ман.
Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения