2. - Франция
  3. Марсилия спря серията от 9 поредни победи на Бордо - 1:1 като гост

Марсилия спря серията от 9 поредни победи на Бордо - 1:1 като гост

Гостите могат да съжаляват, че не взеха и трите точки в края

Марсилия спря победния ход на Бордо, след като направи 1:1 пред 32771 зрители на стадион „Шабан Далма” в последната среща от 20-ия кръг на френското първенство. Домакините имаха 9 поредни победи във всички кампании и не бяха губили точка от 21 ноември миналата година.

Днес обаче победата не им се отдаде. Двубоят вървеше много добре за домакините, докато гостите не изравниха, а в края на мача дори подложиха на силен натиск своя съперник и замалко не си тръгнаха с три точки от града.

През първата част Бордо имаше сериозно игрово предимство. Шамак, Вендел, Гюркуф и Плашил имаха чисти положения за гол, но не можаха да ги оползотворят. Затова пък в добавеното време на първата част Шамак вкара според гол, който бе обявено дори за автогол. След центриране в наказателното поле Манданда скочи за една топка, но Шамак с глава я удари. Голът бе записан на сметката на вратаря, но останаха дълбоки съмнения, че е имало и нарушение.

След почивката Брандао започна да тормози домакините, за които проблемите започнаха в 56-ата минута. Тогава в игра се наложи да влезе резервният вратар Улрих Раме на мястото на Седрик Карасо, който се контузи. В 61-ата минута пък Марк Планус направи грубо нарушение срещу измъкващ се играч на Марсилия, за което бе изгонен.

След оставането с 10 човека Бордо се дръпна в защита и разчиташе на контри. В 81-ата минута Марсилия изравни. След центриране Брандао свали топката на Бруно Шейру, който овладя с гърди и с хубав удар от въздуха изравни.

До края на мача Марсилия подложи на жесток натиск Бордо. Лучо Гонсалес, Матьо Валбуена, Мамаду Нианг, Фабрис Абриел и Гари Бокали нямаха шанс от супер ситуации в наказателното поле.

Така, в крайна сметка, Бордо продължава да води уверено във Франция с актив от 44 точки, докато Марсилия е на четвърто място с 33.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения