Министерският съвет одобри резултатите от участието на България в редовното заседание на Съвета по образование, младеж, култура и спорт на ЕС, което се проведе на 28 - 29 ноември 2011 г. в Брюксел, Белгия. От българска страна, в него участваха заместник-министърът на образованието, младежта и науката Петя Евтимова, заместник-министърът на културата Митко Тодоров и заместник- министърът на физическото възпитание и спорта Лазар Каменов. Българските изказвания бяха съобразно хода на дискусията и в съответствие с одобрената позиция на страната.
По време на заседанието в частта за образование бяха приети три проекта на заключения на Съвета - за езиковите компетентности за насърчаване на мобилността, за модернизацията на висшето образование и относно критерий за мобилността с учебна цел, както и проект на Резолюция на Съвета за обновен европейски дневен ред за обучението на възрастни. Участниците обсъдиха подходите за ефективно инвестиране в образованието и обучението по време на криза.
В раздел „Младеж" бяха приети заключения на Съвета за източното измерение на младежкото участие и мобилността. В точката за политически дебат беше обсъдено младежкото сътрудничество извън рамките на ЕС, като бяха откроени добри практики за сътрудничество с трети страни.
В частта за аудиовизуална политика и култура бяха приети предложение за решение на Съвета за подписване на Европейската конвенция за законовата защита на услуги, базирани на или представляващи условен достъп, както и два проекта на заключения на Съвета - относно защитата на децата в света на цифровите технологии и относно културните и творческите компетентности и тяхната роля при изграждането на интелектуалния капитал на Европа. Участниците обсъдиха приноса на сектора на
Министрите на спорта на държавите-членки приеха два проекта на заключения на Съвета - относно ролята на доброволческите дейности в спорта за насърчаване на активна гражданска позиция и относно борбата с уреждането на изхода от спортни срещи, както и проект за резолюция на Съвета и на представителите на правителствата на държавите-членки, заседаващи в рамките на Съвета, относно представянето на държавите-членки на ЕС в управителния съвет на Световната антидопингова агенция (WADA) и координирането на позициите на ЕС и на неговите държави-членки преди заседанията на WADA. В точката за политически дебат в този формат на Съвета беше обсъдено доброто управление в спорта.