Атлетик (Билбао) разнищо Райо Валекано у дома, вкара четири гола на противника

Домакините не пощадиха своя опонент днес

Атлетик Билбао разгроми Райо Валекано с 4:0 в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. С този успех „лъвовете“ събраха 28 точки, които им отреждат 5-ото място във временното класиране, докато „светкавиците“ са 11-и с 19 точки в актива си.

Първият гол на „Сан Мамес“ падна в 14-ата минута, когато Горка Гурусета се разписа, но след преразглеждане с ВАР, попадението не бе зачетено.

Все пак, Билбао поведе в резултата в 23-ата минута, когато отново се разписа Гурусета, който засече подаване от Ойян Сансет.

В 47-ата минута Алфонсо Еспино си вкара автогол, след като при контраатака на Атлетик Билбао прати топката в собствената си врата.

Този го окончателно съкруши отбора от предградията на Мадрид и той инкасира още два гола още до 68-ата минута.

В 64-ата минута Гурусета изведе Иняки Уилямс на чиста позиция и ганайският нападател търкулна топката в долния десен ъгъл.

Неговият по-малък брат Нико също вкара гол, като го стори в 68-ата минута след подаване на Иниго Лекуе.

Гостите можеха да вкарат почетен гол в 4-ата минута на добавеното време, но удар на Радамел Фалкао бе спасен от Унай Симон.