Виляреал се развихри и "потопи" баските от Билбао, вкара им цели пет гола (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" изигра впечатляващ мач

Виляреал разби с 5:1 Атлетик Билбао в мач от 34-тия кръг на Ла Лига. Баските продължават да затъват, като нямат победа в последните си четири мача. Освен всичко тимът изостава в борбата за евроквотите. В момента е 8-и с 47 точки, докато Виляреал е 5-и с 57, на 5 точки от зона Шампионска лига.

Головете за успеха на „жълтата подводница“ вкараха Николас Джаксън и Алекс Баена, като Айтор Паредес си вкара автогол. За Атлетик почетното попадението беше дело на Ойхан Сансет.

В началните минути и двата отбора имаха по един добър шанс за гол, от който не успяха да се възползват. Иняки Уилямс и Аиса Манди не успяха да реализират.

В средата на първата част домакините излязоха напред в резултата. Алекс Баена реализира от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

В 37-ата минута Виляреал удвои преднината си. Николас Джаксън този път влезе в ролята на голмайстор.

В самия край на първата част Атлетик получи правото да бие дузпа. Зад топката застана Сансет, който върна гостите в мача, намалявайки наполовина изоставането им.

След почивката обаче наказателната акция на Виляреал продължи. Николас Джаксън покачи на 3:1 в 50-ата минута.

Три минути по-късно попадение на Самуел Чуквуезе не беше зачетено заради засада. Час игра след началото резултатът стана 4:1 в полза на „жълтата подводница“, след като автогол си вкара Паредес.

Десет минути преди края на редовното време Джовани ло Селсо прати топката в мрежата, но имаше засада.

Така в 90-ата минута крайният резултат беше оформен. Ману Тригерос изведе Баена, който вкара втория си гол в мача за 5:1.

В следващия кръг от Ла Лига Виляреал посреща Жирона, докато Билбао се изправя срещу Селта Виго.

В ранния съботен мач от испанския шампионат Осасуна срази с 3:1 Алмерия. Финалистът за Купата на краля в Испания затвърди добрата си форма.

Интересно бе, че всичките голове паднаха след почивката. Осасуна поведе с 2:0 само за 5 минути в началото, като точни бяха Анте Будимир и Абде Азалзули.  Мой Гомес направи 3:0 десет минути преди края на мача. В добавеното време Ласаро отбеляза почетното попадение за Алмерия.

Начо Фернандес си тръгва от Реал и потегля към Саудитска Арабия

Той се е разбрал с Ал Кадисия

Анчелоти иска Рабио в Реал

Френският халф е опция за "белия балет"

Ламин Ямал ще запише поредния си рекорд с екипа на Испания

Официално: Бешикташ привлече Габриел Паулиста от Атлетико (Мадрид)

Той пристига като свободен агент

Реал (Мадрид) се чуди как да се отърве от разочарованието Рейниер Жесус

Той бе купен за 30 милиона евро, но така и не записа нито един мач за "кралете"

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон