2. - Италия
  3. Добри новини за Лудогорец, Лацио изигра трагично слаб мач срещу опашкар в Серия А (ВИДЕО)

Римляните изиграха един от най-скучните мачове въобще в Серия А при 0:0 с Болоня

Съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа Лацио направи безлично 0:0 като гост на Болоня във втори мач от 19-ия кръг на Серия А.

След успеха над Интер с 1:0 в дебюта на Еди Рея, сега „орлите” не направиха почти нищо за цял мач. От другата страна Давиде Балардини дебютира като наставник на Болоня срещу един от бившите си клубове, но първият му мач начело няма да се запомни с абсолютно нищо.

Диаманти се завърна след наказание за домакините, а Бериша отново пазеше за римляните заради контузията на Маркети.

И след този мач Лацио и Катания си останаха единствените два отбора в Серия А без успех далеч от дома. „Орлите” имат вече 5 ремита и 5 загуби навън, а положителното е, че в двата мача на Еди Рея след неговото назначение, отборът няма допуснат гол.

За всички 90 минути Болоня и Лацио създадоха само две опасни положения и дадоха надежда на Лудогорец, че Лацио може и да не се окаже чак толкова сложно препятствие в Лига Европа. От щаба на разградчани изразиха надежда в началото на зимната си подготовка, че инерцията на Лацио от назначаването на Еди Рея ще е отминала до мача помежду им.

Диаманти влезе в обективите на камерите при завръщането си в игра с два опита за удари в началните минути.

Може би единственият момент, който „миришеше” на футбол, дойде също през първата част, когато Болоня направи добро разиграване и Роланди Бианки завърши с петичка, но вратарят Бериша изби с крак.

След почивката абсолютно нищо не се промени на „Ренато дал’Ара” и двата отбора буквално приспаха публиката за крайното 0:0.

Лацио има 24 точки на 9-то място, а Болоня има 16 на 16-та позиция.