2. - Италия
  3. Каляри нанесе 4-а загуба на шампиона Интер – 2:1

Каляри нанесе 4-а загуба на шампиона Интер – 2:1

Каляри вгорчи леко празненствата на Интер по повод 4-ата поредна титла в Италия, побеждавайки го с 2:1 на „Сант Елиа” в мач от 37-ия предпоследен кръг на Калчото.

Иначе двубоят започна идеално за „нерадзурите” и те поведоха в резултата в 8-ата минута. Тогава щатният голмайстор на тима Златан Ибрахимович получи топката в пеналта и със завъртане успя да я промуши в мрежата на Маркети за 0:1. Само две минути по-късно Сантон направи двойно с Ибра и нахлу в пеналта, където бе съборен, но не последва сигнал за дузпа.

Постепенно сардинците установиха натиск и не след дълго успяха да го материализират чрез Косу. Той бе оставен сам в наказателното поле, матира съпротивата на Бурдисо и с безпощаден удар направи безпомощен Толдо – 1:1. В края на полувремето Ибрахимович можеше отново да даде преднина на Интер, но силният му удар прелетя над вратата.

В началото на второто полувреме Акуафреска пропусна изгодно положение за Каляри, а пред отсрещната врата Хулио Крус не можа да материализира хубава атака, дело на Сантон. В 65-ата минута Ибрахимович бе намерен от Камбиасо, но топката му дойде леко дълга и шведът не можа да увеличи голмайсторската си сметка. В 71-ата минута най-после падна гол и негов автор бе юношата на Интер Акуафреска, който попари родния си тим след точен удар с глава – 2:1.

До края на мача Виера имаше отличен шанс да вкара, след като бе изведен на чиста позиция от Ибрахимович. Интер натисна сериозно в последните минути, което даде възможност на домакините да правят опасни контри. При една от тях, в 92-ата минута, Жеда излезе сам срещу Толдо, подмина го без проблем, но не можа да уцели празната врата. Въпреки този пропуск, Каляри взе престижна победа и стана едва 4-ият тим, който победи Интер този сезон.

Каляри: Маркети – Писано, Брейо, Канини, Агостини – Фини, Конти, Парола, Косу – Акуафреска, Жеда (Астори, Биондини, Лазари).

Интер: Толдо – Сантон, Бурдисо, Матераци, Киву, Санети – Камбиасо, Виера, Хименес – Ибрахимович, Крус (Мансини, Балцоли, Балотели).

Рефер: Джанпаоло Каварезе
Стадион: „Сант Елиа”

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)