2. - Италия
  3. Катания нокаутира Ювентус в самия край

Катания нокаутира Ювентус в самия край

"Бианконерите" бяха на броени мигове от спечелването на трите точки, но Катания все пак се добра до равенството

Отборът на Ювентус пропусна да вземе трите точки в домакинството си на Катания, след като допусна попадение буквално в последните секунди на срещата. "Бианконерите" водеха с 2:1 до самия край на мача, но гостуващият тим вкара втори гол след великолепно изпълнение на пряк свободен удар и по този начин двата тима взеха по точка.

В началните десет минути на мача двата отбора си размениха по едно опасно положение. Споли имаше възможност да открие за Катания още в 5-ата минута, но ударът му прелетя над вратата. За „бианконерите” пък добра възможност се откри пред Клаудио Маркизио, но изстрелът на футболиста на домакините бе отразен от Мариано Андухар.

В 19-ата минута на мача дойде един от най-интересните моменти в двубоя. Главният съдия Мауро Бергонци отсъди спорна дузпа в полза на Ювентус и въпреки претенциите от страна на гостуващия тим, реферът така и не промени решението си. Зад топката за „старата госпожа” застана Алесандро Дел Пиеро, който с удар в долния ляв ъгъл преодоля стража на противника и изведе тима си напред.

Преднината на домакините бе удвоена в 38-ата минута, а точен за Ювентус отново бе Дел Пиеро, който прати кълбото в долния десен ъгъл на Андухар.

Минута след като се оказаха изоставащи с два гола, гостите от Катания можеха бързо да се върнат в мача, но изстрелът на Алехандро Гомес срещна напречната греда на Джанлуиджи Буфон и така и не влетя в мрежата му.

През второто полувреме и двата отбора имаха по няколко възможности. Макси Лопес можеше да намали на 2:1 само четири минути след подновяването на играта, но ударът му не намери рамките на вратата. Дел Пиеро и Акуилани пък пропиляха добри положения за „старата госпожа”. В 77-ата минута появилият се през втората част Лука Тони бе намерен в наказателното поле на Катания и оставен непокрит, стреля с глава, като само блестящата намеса на Мариано Андухар предотврати третото попадение.

Катания намали в 82-ата минута, когато Алехандро Гомес се разписа с десния крак от близко разстояние и върна надеждите на тима си за взимането на поне точка от срещата. В последните минути гостите отчаяно търсеха равенството, а то дойде по най-драматичният начин. Добавеното време бе изтекло, но Катания имаше възможността да изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле. Застаналият зад топката Лоди много прецизно прехвърли стената и пращайки кълбото точно покрай дясната греда, възстанови равенството, носейки точка на тима си.

След равенството Ювентус е 7-ми с 53 точки. Катания е 16-ти с 37.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри