2. - Италия
  3. Лацио с първи успех в Емполи след повече от 11 години (ВИДЕО)

Лацио с първи успех в Емполи след повече от 11 години (ВИДЕО)

Столичани доминират и правят обрат

Лацио обърна Емполи до 2:1 като гост и постигна първа победа на техен терен след повече от 11 години.

„Орлите” искаха да продължат похода си към Европа, но бяха без Федерико Маркети, Луис Алберто, Кристиан Ломбарди и невъзстановения напълно Стефан де Врей, така че Уолъс получи един от редките си стартове. Сенад Лулич бе предпочетен пред Кейта Балде Диао. Емполи е с 8 точки над опасната зона и трябваше да играе без контузения си голмайстор Леван Мчедлидзе.

Лацио нямаше победа на „Стадио Кастелани” от ноември 2005 насам, като бе в серия от три поредни загуби там.

Страхотен удар на Мануел Пучарели облиза напречната греда и ако беше няколко сантиметра по-надолу, щеше да се превърне в гола на сезона.

До почивката Лацио имаше повече възможности, като най-добрите се откриха пред Чиро Имобиле и Марко Пароло, но вратарят Лукаш Скорупски запази мрежата си суха до почивката.

Противно на очакванията, Емполи откри резултата в 67-ата минута с бомбен удар на Раде Крунич, оказал се неспасяем за Томас Стракоша.

Въпреки това, гостите реагираха веднага и минута по-късно изравниха. Чиро Имобиле се пребори с Джузепе Белуши и прониза вратата на Емполи.

Даниеле Кроче напусна принудително и Лацио обърна щастливо. Извеждащо подаване на Фелипе Андерсон бе отклонено и Кейта Балде от воле, а и с рикошет в ръката на Коста, заби в горния ъгъл.

В добавеното време грешка на Уолъс позволи на Ел Кадури да напредне отляво, но центрирането му се оказа високо за Пучарели.