2. - Италия
  3. Лацио загуби от последния преди мача с Лудогорец (ВИДЕО)

Лацио загуби от последния преди мача с Лудогорец (ВИДЕО)

Римските „орли” паднаха с 1:3 като гост на Катаня

Отборът на Лацио загуби с 1:3 гостуването си на последния в класирането Катаня в мач от 24-ия кръг на италианската Серия „А”. Поражението за тима на Едоардо Рея идва само няколко дни преди двубоя на Лацио да приеме българския Лудогорец в мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

Мариано Иско откри за домакините още пред ида е изтекла и минута ит двубоя, Стефано Маури изравни за Лацио в края на първата част, а с голове на Николас Споли и Джино Перуци Катаня взе изключително важни три точки в борбата си за оцеляване.

Домакините поведоха малко след първия съдийски сигнал. Отбраната на римските „орли” без иненадана рано-рано и след центриране отляво Иско с десния крак засече топката и отбеляза.

Стефано Маури успя да изравни в самия край на полувремето. Абдулай Конко проби по дясното крило и центрира в наказателното поле. Там капитанът на Лацио засече топката с глава, стражът на Катаня стигна до топката, но не успя да спаси.

Три минути след началото на втората част обаче Катаня отново излезе напред. Николас Споли успя да се пребори с бранител на гостите и с глава засече центриране от свобоеден удар, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Бериша.

В 58-ата минута Джино Перуци оформи крайното 3:1. Няколко футболисти буквално на ходом влязоха в наказателното поле на Лацио. Кеко центрира към Перуци и той отблизо не сбърка.

Това бе много важен успех за Катаня, тъй като тимът на Роландо Маран излезе над чертата с актив от 19 точки. Лацио остава десети с 32.