2. - Италия
  3. Милан се спаси от загуба срещу Торино с два гола в края на мача (ВИДЕО)

Милан се спаси от загуба срещу Торино с два гола в края на мача (ВИДЕО)

"Росонерите" едва издрапаха реми 2:2

Отборите на Милан и Торино завършиха при резултат 2:2 на „Джузепе Меаца“ в първия си мач от Серия "А" за сезон 2024/25. "Биковете" поведоха след автогол на Малик Тиау в 30-ата минута. Дуван Сапата удвои тяхната преднина в 68-ата минута, а в 89-ата Алваро Мората намали изоставането на "росонерите". То беше изцяло заличено в добавено време чрез Ноа Окафор.

Първите голови положения в мача дойдоха след корнер в 7-ата минута, когато удар с глава на Малик Тиау беше изчистен пред голлинията, а при добавката на Рафаел Леао от чудесна позиция топката мина над вратата. В 15-ата минута Сапата стреля от голяма дистанция, но не намери целта. Шест минути по-късно Леао също пробва далечен шут, който обаче беше спасен от противниковия вратар. В 25-ата минута португалецът направи трети опит да се разпише, но и този път не сполучи.

В 31-вата минута гостите поведоха при много любопитни обстоятелства. Тогава Сапата центрира към Раул Беланова, който нанесе удар с глава, при който топката се отклони в далечната греда и се запъти към мрежата. Тя все пак отиде при Тиау, който обаче се засуети и не успя да я изчисти от голлинията. Изненадващо главният съдия първоначално не получи сигнал за попадение, но след няколко секунди той спря играта и посочи центъра, а попадението беше приписано като автогол на защитника на домакините.

В 38-ата минута гостите можеха да удвоят преднината си след корнер, когато Сапата с глава отклони топката, но Майк Менян успя да я избие с крак. Три минути по-късно пък „росонерите“ получиха златна възможност да изравнят, тъй като Леао излезе сам срещу Ваня Милинкович-Савич, но вратарят отрази неговия шут. В 44-тата минута Иван Илич отправи опасен изстрел, но Менян успя да го спаси. Самуел Чуквуезе отговори с удар, който профуча покрай вратата. В последните секунди преди почивката Йович нанесе неточен изстрел с глава.

Втората част започна с грешка на Валентино Лазаро, след която Кристиан Пулишич отне топката и заобиколи Милинкович-Савич, но стреля от твърде малък ъгъл и топката се оплете във външната страна на мрежата. Секунди по-късно американецът направи нов пропуск. В 60-ата минута дойде моментът, в който Мората дебютира за "росонерите", заменяйки Йович. Само три минути по-късно нападателят си изработи дузпа след нарушение на Саул Коко срещу него. Въпреки това след преглед с ВАР Фабио Мареска промени решението си и отмени дузпата, виждайки, че защитникът е играл с топката.

За сметка на това още в 68-ата минута Торино удвои своя аванс. Тогава Лазаро качи топката на главата на Сапата, който беше точен за 2:0 в полза на гостите. Последваха серия пропуски на домакините, дело на Пулишич, резервата Юнус Муса и Фикайо Томори. В 81-вата минута Мората прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада.

Късметът най-после се усмихна на Мората чак в 89-ата минута, когато при удар на резервата Тижани Райндерс той реши да протегне крак и така отклони топката във вратата на гостите. След гола испанският национал се скара с Адриен Тамезе, на когото съдията показа жълт картон заради опита му да забави подновяването на играта.