2. - Италия
  3. Удинезе напляска резервите на Лацио

Удинезе напляска резервите на Лацио

Отборът на Удинезе постигна победа с 3:1 при гостуването си на Лацио от 35-ия кръг на италианската Серия "А". Наставникът на домакините Делио Роси бе заложил на голяма част от резервните си футболисти, за да може да запази титулярите си за предстоящия финал за Купата на Италия със Сампдория в сряда. "Зебрите" пък, водени от Паскуале Марино, бяха по-добрият тим на терена и логично спечелиха трите точки.

Първото полувреме премина равностойно без много положения и логично завърши без гол. Истинският екшън обаче предстоеше през втората част. Първо Лацио успя да поведе в резултата с гол на Томазо Роки в 56-ата минута. Само 4 минути по-късно Флоро Флорес изравни с хубав удар. В 69-ата минута новоизлюпеният национал Гаетано Д'Агостино изпълни перфектен пряк свободен удар и направи пълен обрат в мача. Крайното 1:3 оформи друг национал в състава на "зебрите" - Фабио Куаляреала, който реализира отсъдената дузпа в полза на гостите. Кристиан Броки пък се появи като резерва в състава на Лацио и набързо си изкара 2 жълти картона, след което бе изгонен 3 минути преди края.

Така с тази победа Удинезе вече е 8-и с актив от 51 точки, а Лацио е 10-и с 47.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"