2. - Италия
  3. Юве взе градското дерби с Торино, макар че не убеди (ВИДЕО)

Юве взе градското дерби с Торино, макар че не убеди (ВИДЕО)

Влахович вкара единственото попадение

Отборът на Ювентус отново не показа вълнуваща игра, но все пак спечели с 1:0 над домакините от Торино в Дерби дела Моле от 10-ия кръг на Серия А. Душан Влахович за пореден път се превърна в герой за “Старата госпожа” с победния си гол в 74-тата минута.

Масимилиано Алегри предприе четири промени в стартовия си състав след краха с 0:2 срещу Макаби (Хайфа) в Шампионската лига. Направи впечатление, че в защита липсваше капитанът Леонардо Бонучи, но там присъстваше Бремер. Отсъстваше също така и Даниеле Ругани, което предполагаше схема на игра 3-5-2. По този начин се появи Филип Костич като титуляр. Леандро Паредес пък отстъпи мястото си на Мануел Локатели. Последната промяна беше в атака, където партньор на Влахович беше Мойс Кийн вместо контузения Анхел Ди Мария. Домакините бяха подредени във вариация на 3-4-3 с Алексей Миранчук, Никола Влашич и Неманя Радонич в предни позиции.

Мачът започна при изключително ниско темпо, като в първите 10-ина минути нямаше нито един удар по посока на някоя от двете врати. Все пак в 14-тата минута Миранчук се осмели да отправи далечен изстрел, който беше уловен от Войчех Шчесни. В 23-тата минута Саша Лукич също опита шут от дистанция, който се оказа неточен. Чак 10 минути по-късно на Ваня Милинкович-Савич му се наложи да се намеси за първи път в мача след безобиден удар на Влахович от разстояние. При следващата атака на Юве обаче вратарят трябваше да отрази цели три изстрела, показвайки блестящ рефлекс при опитите на Влахович, Локатели и Адриен Рабио да се разпишат. Малко след това Хуан Куадрадо също отправи шут, който дори не попадна в целта.

В 50-ата минута Локатели нанесе коварен удар от воле, но Милинкович-Савич, отново съумя да избие топката. Веднага след това Бремер отстъпи мястото си на Бонучи най-вероятно заради контузия. В 56-ата минута Лукич опита шут, който се оказа разочароващ. Малко по-късно Влашич също стреля, но Шчесни улови удара му по земя. В 59-ата минута рикошет в Данило застраши вратата на гостите, но стражът изби топката в корнер. Три минути по-късно Костич проби по левия фланг и намери с пас Кийн на добра позиция, но ударът на нападателя някак си изкара топката в аут. В 68-ата минута Валентино Лазаро се опита да си изпроси дузпа, но безуспешно. Последва пропуск и на Миранчук.

В 74-тата минута Влахович стреля опасно с глава, а вратарят изби топката в корнер. При последвалото му изпълнение Данило отклони топката с глава към Влахович, който протегна крак и я добута в мрежата. Това се оказа и победно попадение, тъй като натискът на "биковете" в оставащото време не доведе до никаква промяна.