2. - Италия
  3. Юве завърши сезона с победа над Лацио – 2:0

Юве завърши сезона с победа над Лацио – 2:0

Отборът на Ювентус завърши сезон 2008-09 с победа с 2:0 над тима на Лацио в последния кръг. И двете попадения бяха дело на национала на Италия Винченцо Якуинта, а Павел Недвед изигра последния си мач с екипа на „Старата госпожа”. Наставникът на гостите пък Делио Роси заложи предимно на резервни футболисти в този мач и можеше да загуби срещата с по-голям резултат, ако не бяха добрите намеси на вратаря Каризо.

Срещата започна по блестящ начин за домакините, които успяха да поведат още в 3-ата минута на мача. Маркизио изведе на чиста позиция Якуинта, който преодоля Каризо с хубав удар с десния крак – 1:0. Юве продължи да бъде по-активният тим на терена и създаде още няколко опасни положения, но удар с глава на Киелини бе спасен, а малко по-късно опасен изстрел на Дел Пиеро от фаул премина на около метър от вратата на Лацио.

Възпитаниците на Делио Роси, за които мачът бе без никакво значение, рядко поглеждаха към вратата на домакините. Едва в 24-ата минута Лацио отправи първия си точен удар. Паскуале Фоджа стреля от дъгата, но Буфон спаси без проблем. Към края на полувремето отново Фоджа застраши стража на домакините, но отново топката не премина голлинията.

Второто полувреме започна с леко предимство за гостите, но въпреки това, Юве успя пръв да се разпише и да удвои своята преднина, а в герой за „бианконерите” отново се превърна Винченцо Якуинта. Недвед намери национала с далечен пас и той с точен удар с десния крак матира Каризо за втори път – 2:0. Този гол пречупи тотално волята на гостите и до края на мача можеше да се стигне до нови попадения в тяхната врата, но удари на Дел Пиеро и Недвед бяха спасени с вещина от Каризо.

В крайна сметка Юве спечели срещата и затвърди второто си място. „Бианконерите” имат 74 точки, колкото има и Милан, но предимството в преките двубои е за Ювентус. Лацио пък завърши сезона на 10-о място с 50 точки и Купата на Италия във витрината.

Ювентус – Лацио 2:0
1:0 Якуинта 3’
2:0 Якуинта 59’

Ювентус: Буфон, Дзебина, Легроталие, Киелини, Салихамиджич, Маркизио, Дзанети (Амаури 56’), Каморанези, Недвед (Тиаго 85’), Якуинта (Джовинко 73’), Дел Пиеро

Старши треньор: Чиро Ферара

Лацио: Каризо, Лихщайнер, Сивиля (Твиа 79’), Розенал, Де Силвестри, Броки, Ледесма, Дабо (Мегни 67’), Фоджа, Дел Неро (Мендисино 53’), Козак

Старши треньор: Делио Роси

Жълти картони: Лихщайнер (Лацио)