Признаха грешка в ущърб на Бразилия

Южноамериканската футболна конфедерация (КОНМЕБОЛ) обяви, че съдията е направил грешка, като не е отсъдил дузпа в полза на Бразилия заради нарушение на защитника на Колумбия Даниел Муньос срещу Винисиус Жуниор в наказателното поле. Последната среща от груповата фаза на турнира "Копа Америка" завърши при резултат 1:1, а този инцидент се случи в 42-ата минута на срещата на стадиона в Санта Клара (Калифорния).

В момента на евентуалното нарушение Бразилия водеше с 1:0, а Винисиус нахлу на скорост в наказателното поле, преди да бъде подкосен от Даниел Муньос. Съотборниците на Винисиус поискаха бурно да им бъде присъден наказателен удар, но реферът Хесус Валенсуела от Венецуела не видя нарушение и даде играта да продължи. Съдията за видеоповторенията (ВАР) за този мач – Мауро Вилияно от Аржентина пък даде знак, че Муньос първо е играл с топката и поради тази причина не вижда да има фаул.

"Има единоборство за топката в наказателното поле, а защитникът не докосва топката", се казва в официалното становище на КОНМЕБОЛ. В резултат на това можем да кажем, че има контакт, който не е съответстващ на действието. Съдията не успява да види добре случилото се и позволява играта да продължи. ВАР-съдията не е успял да установи, че защитникът на Колумбия не е докоснал топката преди да събори играча на Бразилия. Следователно ВАР неправилно потвърждава решението на съдията от терена".

Грешката се оказа решаваща за селекционера на Бразилия Доривал Жуниор и неговите футболисти, които не успяха да вземат 1-ото място в група D и сега като втори отбор ще се изправят срещу първия в група "С" Уругвай. Техният четвъртфинал ще се играе в събота в Парадайз (щата Невада).

"След като не ни дадоха дузпата, ние допуснахме гол. Реферът беше решаващ фактор в мача. Само той и ВАР-арбитъра не видяха дузпата, която беше сигурна по всички правила", заяви самият Доривал Жуниор след края на срещата.

Ще успее ли Бразилия да надвие коравия Уругвай

Зрелищният четвъртфинал на Копа Америка е тази нощ от 4,00 часа

Треньорът на Венецуела: Още не сме постигнали нищо

Вижте какво каза Фернандо Батиста

НА РЪБА: Аржентина отстрани Еквадор след дузпи (ВИДЕО)

Меси изпусна от бялата точка, но това не се оказа фатално

Меси под въпрос за следващия мач на Аржентина

Звездата все още страда от травма

Аржентина ще се разправи с Еквадор на Копа Америка

Мачът е тази нощ от 4,00 часа в Хюстън

Канадски национал претърпя операция след контузия на Копа Америка

Бразилия не победи Колумбия, натресе се на Уругвай (ВИДЕО)

Мегадербито на Копа Америка е от 4,00 часа в неделя

Бразилия ще удари Колумбия и ще избегне четвъртфинал с Уругвай

Селесао се нуждае само от победа, за да спечели групата си

Меси поднови тренировки с Аржентина

Звездата на "гаучосите" изглежда ще е на линия за мача с Еквадор на Копа Америка