2. Лацио
  3. Лацио със страхотен обрат в Болоня

Лацио със страхотен обрат в Болоня

"Орлите" записаха успех с 3:2 и се отдалечиха на 6 точки от зоната на изпадащите

Лацио постигна много важна победа над Болоня като гост в среща от 33-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят се игра пред 21 000 зрители на „Ренато дел’Ара” и завърши 3:2 в полза на гостите от Рим.

Тимът на Еди Рея изоставаше с 0:2 в резултата до 44-ата минута, преди три безответни попадения да донесат трите точки за „орлите”.

Болоня вече няма победа 6-и мач, а Лацио се отдалечи на 6 точки от зоната на изпадащите.

Срещата започна отлично за домакините от Болоня. Гуана откри резултата в 12-ата минута, а четири по-късно Портанова бе точен за 2:0. В края на полувремето обаче Лацио се върна в мача като след подаване на Коларов, Маури намери мрежата на Болоня.

През втората част „орлите” се вдигнаха на щурм. Диас успя да изравни резултата в 63-ата минута, а ветеранът Роки бе точен за 3:2 в 68-ата.

До края на мача имаше множество опасности пред двете врати, но нов гол не бе отбелязан.

Лацио вече има 37 точки в актива си, а Болоня остава с 35. Към момента изпадат Ливорно, Сиена и Аталанта, като бергамаските имат своите шансове, тъй като са с 31 точки.

До края на сезона остават 5 кръга, а през следващата седмица Лацио се изправя срещу лидера Рома в дербито на Рим.
ОБЗОР: Лацио удари шампиона за първа победа в Италия (ВИДЕО)

Нов блести с 2 гола за класика на Аталанта

Революционно решение за Серия А

Юве не се отказва от сръбския ас на Лацио

Милик остава и подписва за 3 години

Лацио мина през продължения, за да си уреди мач с Милан за Купата (ВИДЕО)

"Орлите" елиминираха Удинезе на 1/8-финалите, Имобиле герой

Чиро Имобиле се изравни с Кристиано Роналдо (ВИДЕО)

ГОЛЯМА ДРАМА НА "ОЛИМПИКО": Лацио измъкна точка срещу Емполи в 93-ата минута (ВИДЕО)