Локо (Мз) спечели дербито на дъното в "А" група със Спортист

Отборът на Войн Войнов спечели с 2:1, с което увеличи шансовете си за спасение в елита на българския футбол

Локомотив (Мз) спечели опашкарското дерби от 23-ия кръг на „А” група срещу Спортист (Своге). На своя стадион „Локомотив” момчетата на Войн Войнов показа по-концентрирана игра и воля за победа и логично се поздравиха с крайния успех в мача. Мездренските „железничари” спечелиха с 2:1 след попадения на Петков и Илиев през първото полувреме. Почетното попадение на Спортист бе дело на Стойчо Младенов през второто полувреме.

Първата част започна със силен домакински натиск. Футболистите на Локо (Мз) реагираха като ужилени на началния сигнал на Ангел Ангелов като ужилени и започнаха да редят атака след атака пред вратата на Кючуков. Още във 2-ата минута Иса имаше шанс да открие резултата, но вратарят на Спортист изби. Вс 6-ата минута отново Иса излезе на голова ситуация, но ударът му премина над напречната греда на Кючуков.

Футболистите на Локомотив продължиха с вихрените си атаки, но ударите на Русев и Петков с глава бяха в аут. Ве пак закономерно домакините поведоха в резултата в 26-ата минута. Тодоров центрира отляво и Петков се разписа на празна врата за 1:0. В следващата атака последва нов пропуск на Иса. В 38-ата минута футболистите на Локомотив отбелязаха и втори гол. Топката попадна в Илиев, който бе безпощаден на границата на вратарското поле. При този резултат завърши и първото полувреме, като футболистите на Спортист (Своге) не създадоха нито една опасност пред вратата на своите домакини.

През второто полувреме футболистите на Спортист играха по-настъпателно. Локо (Мз) се бе върнал по-назад, за да брани ценната си преднина от 2:0. В 52-ата минута Наков стреля опасно извън наказателното поле, но Господинов спаси. След това в 61-ата минута Игнатов също се опита да порази вратата на Локо (Мз) от далечно разстояние, но ударът му премина в аут. След 75-ата минута футболистите на Войн Войнов се окопитиха и отново заиграха по-активно. В 77-ата минута Тодоров стреля опасно от фаул, но неточно.

Нападателите на Локомотив продължиха да нападат и Табаков стреля опасно от 25 метра, но в аут. След това с пропуск за мездренския отбор се отличи Кавдански. В 85-ата минута Спортист намали резултата – 1:2. Разписа се Стойчо Младенов след перфектно изпълнена задна ножица. До края на мача футболистите на Спортист натиснаха в търсене на изравнителен гол, но опитите им се оказаха безплодни.

Пажин: Махам се от Мездра, отборът започва във "В" група

Централният защитник заяви, че договорът му е изтекъл и ще търси друг тим в елита

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Клубове дължат 250 000 лв. за картони и рефери

250 000 лева дължат клубове за съдийски такси и картони, но вече са изпаднали от професионалния футбол и няма как да бъдат събрани парите. Това ще бъде съобщено днес по време на общото събрание на ПФЛ, което стартира в 10:00 часа в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".

Кметът на Мездра: Вината си е наша

"Направихме невероятни неща срещу ЦСКА и Левски, но загубихме и такива мачове, които никой не е очаквал", заяви Иван Аспарухов

Антон Велков: Пожелавам на Локо (Мз) бързо да се върне в "А" група

Миньор направи успешен сезон, заяви треньорът.

Войн Войнов: Щом изпадаме, значи всички сме виновни

Договорът ми изтича, не знам дали ще остана, заяви треньорът на Локо (Мз).

Локо (Мз) си тръгна от "А" група с 0:1 срещу Миньор (видео)