Два Локомотива с нулев сблъсък на „Герена”

Играчите от Мездра и Пловдив едва не умориха от скука публиката на стадиона

Преките конкуренти в битката за оставане в „А” група, Локомотив (Мездра ) и Локомотив (Пловдив), сътвориха изключително скучен мач помежду си, в който не си отбелязаха гол и завършиха наравно 0:0. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов” заради наказанието от 1 мач лишаване от домакинство за мездренчани заради ексцесиите по време на двубоя с ЦСКА. С тази среща бе дадено и началото на 21-ия кръг в групата на майсторите.

Двубоят започна равностойно и в началото играта се водеше предимно в центъра на терена. Първият точен удар в мача дойде в 14-ата минута, когато Даксон стреля с глава, но много слабо и Линков спаси. В 21-ата минута Бенжелюн подаде за Тодоров в наказателното поле, Данчо стреля силно с десния крак, но шутът му се отби в тяло на бранител на мездренчани.

До 25-ата минута двамата треньори направиха по една принудителна смяна, като Войнов трябваше да извади капитана си Пажин, а Шенсой нападателя си Лазаров. В 29-ата минута Керчев се отличи със страхотен падащ лист от около 30 метра, но кълбото падна на сантиметри зад напречната греда. 4 минути по-късно Даксон опита късмета си от фаул, но топката премина високо над вратата на Линков.

До края на полувремето темпото падна изключително много, гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна със страхотна възможност за символичните домакини. Тогава Керчев стреля силно от фаул, Ставрев се намеси добре, Бамба опита добавка, но стражът на „смърфовете” отново показа класа и предотврати опасността пред себе си. След това положение двата отбора се захапаха в центъра на терена и опасности пред двете врати почти нямаше.

Най-интересното положение дойде в 70-ата минута, когато Абушев свали с глава за Дембеле, но реферът Станислав Тодоров отсъди засада на тъмнокожия нападател. В последните десетина минути играчите на двата отбора се поизнервиха и се наложи главният съдия да успокои страстите с няколко жълти картона.

До края на мача гол не падна и така Локомотив (Мездра) и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в скучен мач.