2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) би Септември с 2:0, французинът Дембеле с гол

Локо (Пд) би Септември с 2:0, французинът Дембеле с гол

Локомотив Пловдив победи Септември Симитли с 2:0 във втората си контрола от началото на зимната подготовка. Попаденията за "черно-белите" паднаха през първото полувреме и бяха дело на Красен Трифонов и новото попълнение Гара Дембеле

Локомотив Пловдив победи Септември Симитли с 2:0 във втората си контрола от началото на зимната подготовка. Попаденията за "черно-белите" паднаха през първото полувреме и бяха дело на Красен Трифонов и новото попълнение Гара Дембеле.

Двубоят в Симитли бе изгледан от собственика на клуба Коко Динев, както и от легендите Христо Бонев и Едуард Ераносян. Старши треньорът Наджи Шенсой отново пусна в игра два различни състава за по едно полувреме.

През първото излязоха Църваришки, Мечечиев, Сечков, Бенжелюн, Йошев, Чипев, Пума, Даксон, Трифонов, Хазуров и Дембеле.

Още в 4-ата минута давидов от домакините се откъсна сам срещу Църваришки, но стреля в гредата. При добавката нападателят отново би в гредата, вместо в опразнената мрежа. В 25-ата минута португалецът Пума също удари напречната греда с мощен шут от 24 метра.
"Смърфовете" откриха резултата в 42-ата минута, когато Даксон центрира от фаул и Красен Трифонов засече с глава от границата на наказателното поле за 1:0.

Минута преди края на полувремето Боби Хазуров подхвана една контра атака, подаде към Дембеле, който с диагонален шут прати топката в долния десен ъгъл на вратаря за 2:0.

След почивката на терена влязоха Ставрев, Валери Георгиев, Цветомир Радев, Гаджалов, Кюмюрджиев, Попов, Амин Карен, Марчев, Абушев, Данов и Дембеле. Французинът игра до 60-ата минута, когато бе сменен от Бъчваров.

През втората част нямаше интересни голови положения пред двете врати. Следващата контрола на Локомотив е в събота срещу Миньор.