Локо София опъна нервите на феновете, но победи (ВИДЕО)

“Железничарите” изпуснаха две дузпи, измъкнаха 1:0 от Пирин ГД

Локомотив София победи с минималното 1:0 тима на Пирин Гоце Делчев в двубоя от втората седмица от 27-ия кръг на А група.”Железничарите” можеха да се поздравят с много по-изразителна победа, но Маркиньос и Раул изпуснаха две дузпи в началните минути на първото полувреме.

Голмайстор за отбора на Стефан Генов стана бразилецът в 69-ата минута, който се равеншира за изпуснатия наказателен удар, но въпреки това и той си навлече гнева на запалянковците след края на срещата.

Срещата зопчан ударно за домакините и още в първата минута получиха възможността  да изпълнят дузпа. Тогава Пепи Димитров бе спънат в наказателното поле и главният съдия Христо Ристосков, за когото това бе мач номер 150 в А група, веднага посочи бялата точка. Маркиньос застана зад топката, но би право във вратаря Ади Абдиков.

Няколко минути след това се стигна до нова дузпа за “червено-черните”. Този път новото попъление в тима Раул се нагърби с изпълнението, но стреля право в средата на вратата и Адбиков улови.

Единственият гол в срещата падна чак в 69-ата минута. Тогава Маркиньос пое топката в половината на Пирин, потърси по десния фланг Раул, който нахлу бързо и остро и върна към бразилеца. Той с плътен удар по земя се разписа и донесе важните 3 точки за своя отбор.